d-evil
02.04.19,09:10
Dobrý deň,
ako otec plánujem nastúpiť na materskú dovolenku. Spĺňam všetky zákonné požiadavky.
Avšak pani na sociálnej poisťovni mi dala tlačivo, kde sa vyžaduje zamestnávateľov podpis, ktoré mám priniesť potvrdené späť na Sociálnu poisťovňu. Čo robiť v prípade, ak mi zamestnávateľ odmietne potvrdiť tlačivo? Resp. akou formou mu mám oznámiť nástup na materskú, aby som mal nejaký doklad o tom, že som oznámenie skutočne urobil? Lebo on sa vyjadril, že mi nič nebude podpisovať. A bude sa tváriť, že som mu nič neoznamoval.
Ďakujem.
Tweety
02.04.19,07:12
Ptatí í§166 ZP
(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.
d-evil
02.04.19,07:30
Ďakujem za odpoveď. A viete mi poradiť čo robiť v prípade, ak mi odmietne potvrdiť Oznámenie o nástupe na materskú? Keď sa bude tváriť, že som mu nič neoznamoval? Vďaka.
Tweety
02.04.19,07:33
Požiadať treba písomne a žiadaj podpis prevzatia.. Ak požiadaš včas, teda najneskôr mesiac pred nástupom, budeš to mať potvrdené, môžeš nastúpiť.
d-evil
02.04.19,07:41
A ak mi odmietne podpísať prevzatie? Vďaka.
Tweety
02.04.19,07:45
Poruší ZP. Obráť sa na IP.
d-evil
02.04.19,07:49
Super, vďaka za info.
veronikasad
02.04.19,09:09
Ak ti odmietne prevziat, posli oznamenie doporucene s dorucenkou
d-evil
02.04.19,11:16
OK,vďaka za pomoc.