Libuša Moravčíková
25.08.06,21:33
Dnes som bola na školení a bola tam podaná informácia, že základné školy s právnou subjektivitou, ktorých zriaďovateľom je obec platia odvody do garančného fodu (rozpočtové a príspevkové organizácie!) doteraz do garančného fondu neplatili, nakoľko zriaďovateľom bola obec. Je zmena len teraz od 1.8.2006 alebo to platilo už aj pred 1.8.2006? Ďakujem za odpoveď.
jozefIK
26.08.06,05:21
Táto zmena platí od 01.08.2006.
medved
26.08.06,08:33
Ja som bola tiež na školení a tam nám povedali, že rozpočtové a príspevkové organizácie neplatia GP ani pred 1.8 ani po1.8.
Škola s PS je tiež rozpočtová organizácia, ktorá neplatí GP. Ako je to potom správne ?
jankasm
28.08.06,06:37
Zmena je od 1.8.2006 - %18 odsek 1 znie - povinne garančne poistený je zamestnávateľ uvedený v %7 písm a) a d) a v %7 odsek 2, ak tento zákon neustanovuje inak - tam ak dobre čítam školy nepatria.
a doplnil sa odsek 2 - povinne garančne poistený nie je zamestnávateľ uvedený v odseku 1 ....., a zamestnávateľ, na ktorého nemôže byť vyhlásený konkurz podľa osobitného predpisu.
Takže ja by som sa priklonila k názoru, že sa neplatilo garančné poistenie ani pred 1.8.2006 ani po 1.8.2006.
Ak sa mýlim, budem rada, keď ma niekto opraví, lebo my sme tiež štátna organizácia, tak aby som niekde neurobila chybu. ;) :rolleyes: :)
Jozef Mihál
28.08.06,11:52
Podľa môjho názoru škola s právnou subjektivitou, ktorej zriaďovateľom je obec, nespadá pod § 2 zákona 7/2005 o konkurze, tj. na takúto školu môže byť vyhlásený konkurz.

Preto škola, ktorej zriaďovateľom je obec, platí garančné poistenie.
Ivča
29.08.06,09:26
Ja som na toto dostala odpoveď zo sociálky z Bratislavy, kde mi písali že neplatia len štátne RO a tie ktorých zriaďovateľom je obec platia. Keď som sa na to pýtala vo VEME, odkiaľ máme program, bolo mi povedané, že keď sme neplatili do 1.8. tak neplatíme ani od 1.8. :)
Jozef Mihál
29.08.06,09:39
Málokedy sa mi to stáva, ale tentoraz súhlasím s tou odpoveďou zo Sociálky.
Libuša Moravčíková
29.08.06,11:21
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc, že ste si našli čas a pomohli mi v riešení problému s garančným fondom. Nesmierne ma teší že som v porade našla toľko skvelých ľudí ochotných pomôcť.
zhv
29.08.06,13:21
ja som bola na školení kde nám povedali ža škola s PS neplatia gar.fond ani po 1.8.
fjekonplus
07.09.06,08:06
Vedel by niekto priamo správnu odpoveď. Naša škola má právnu subjektivitu, zriaďovateľom je obec. Máme program s IVES-u WINPAM a tento zadanie garančného fondu neakceptuje. Výplaty za 8/06 som urobila bez odvodu na GF. Ani moje kolegyne namajú istotu, ako to je.


Ďakujem
fjekonplus
11.09.06,16:23
poslala som Ti mail, či máš nejaký písomný podklad "že sociálka z Bratislavy...." alebo je to len do pľacu hodený "názor"?
ivemar
13.09.06,11:48
WinPam od Ivesu zadanie garancneho fondu samozrejme akceptuje, len to, ci platite fond alebo nie, musite do programu zadat - program to nerozhodne za Vas, hlavne ked v tom nema celkom jasno ani sama Socialna poistovna, ani obec ani VUC, ktore by skolam, ktorych su zriadovatelmi , mali navysit rozpocet, ak sa ich to skutocne tyka. Vo WinPam to zadate to v casti - Ciselniky\Mzdove\Zoznam poistovni\Socialna poistovna - priradite jej aj garancne poistenie.