Beba BS
02.04.19,13:05
može ten istý zamestnávateľ uzavrieť so zamestnancom dohodu na rovnakú činnosť ako má hlavný PP? v podstate to má vo všeobecnosti ako náplň práce. ale na konkrétnu úlohu zamestnávateľ chce vyčleniť že toto bude konkrétne na dohodu. ja si osobne myslím že by to nemalo byť, ale neviem kde by som našla napísané, že to nemôže byť.
ivka70
02.04.19,11:07
Komentár k ZP § 50 Niekoľko pracovných pomerov s jedným zamestnávateľom (https://www.uad.sk/33/komentar-k-zp-50-niekolko-pracovnych-pomerov-s-jednym-zamestnavatelom-uniqueidmRRWSbk196FPkyDafLfWAC8laH3xR2zeNqtGk_uLy2 cV5GfB9f7BAA/)

K § 50: [Niekoľko pracovných pomerov s jedným zamestnávateľom]

Podľa § 50„zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne.“.

Druh práce

§ 50 viaže možnosť uzatvorenia dvoch alebo viacerých pracovných pomerov u jedného zamestnávateľa na druh práce - pre ďalší pracovný pomer sa vyžaduje splnenie podmienky, že musí ísť o činnosti spočívajúce v prácach iného druhu. V prípade uzatvárania druhého alebo ďalšieho pracovného pomeru s tým istým zamestnancom sa musí vykonať porovnanie druhu práce.
....
Tweety
02.04.19,11:16
Nie, nemôže byť dohoda na rovnakú prácu ako je tá na PZ.
Beba BS
02.04.19,11:17
super, dakujem, presne toto som potrebovala
Beba BS
02.04.19,11:25
ok. dakujem
econia
03.04.19,12:40
A môže vedúca školskej jedálne, ktorá má pracovnú zmluvu na 50 % úväzok robiť na ďalšiu pracovnú zmluvu napr. na 80 % úväzok ako kuchárka v MŠ?