denisamka
26.08.06,10:12
Chcem sa spytat, ako by som mala vyfakturovat bartrovu zmluvu?
Danila
26.08.06,15:33
Pokiaľ ja mám aké-také vedomosti o bartrovom obchode, zvyčajne sa jedná o nepeňažný- výmenný obchod. Zmluvu určite fakturovať nemôžeš. Len nejaký dodaný tovar, služby. Ak dodáš v bartrovom obchode tovar a protistrana nemá to, čo ty práve potrebuješ- tak nastupuje bartrová spoločnosť, ktorá Ti ako protihodnotu poskytne body atď..... , lenže netuším, aby som Ti ďalej mohla poradiť, o akú zmluvu ide/ kto sú zmluvné subjekty /.
denisamka
27.08.06,09:04
I tak ďakujem. Ja si to predtsvujem asi takto: Vystaví sa faktúra za tovar alebo sluzbu normalne ako keby neišlo o barter a vystaví sa príjmový pokladničný doklad (akože prišli penieze v hotovosti), 2. strana, keď už príde k výmene urobí to isté, len my vystavíme výdavkový doklad, akože sme im zaplatili. Dalo by sa to takto?
Danila
27.08.06,09:11
Ak to je v tomto režime dohodnuté, tak to, čo píšeš je v poriadku. Tie peniaze prídu v hotovosti, alebo - akože? Na moje gusto je to zvláštny barter. Alebo barter - alebo nie.
denisamka
27.08.06,09:14
Vieš ja sa to len teraz učím. Takže ja ohľadne bartra viem len toľko, že je to služba za službu a nič viac. Hľadám si prácu a na jednom mieste, chcú aby som vedela aj fakturáciu pri bartri a ja o tom ani šajnu nemám.
Tak zisťujem, kde sa to len dá. Nevieš mi poradiť, kde by som o tom zohnala, čo najviac info? ďakujem vopred
Danila
27.08.06,09:22
Vieš ja sa to len teraz učím. Takže ja ohľadne bartra viem len toľko, že je to služba za službu a nič viac. Hľadám si prácu a na jednom mieste, chcú aby som vedela aj fakturáciu pri bartri a ja o tom ani šajnu nemám.
Tak zisťujem, kde sa to len dá. Nevieš mi poradiť, kde by som o tom zohnala, čo najviac info? ďakujem vopredBartrový obchod si vyhľadaj aj cez Google aj nájdeš tam všeličo pre Teba zaujimavé. Určite získaš aspoň základný prehľad. Všetko dobré.
denisamka
27.08.06,09:35
Díky si veľmi zlatá. Nabehla som na stránku google, ten ma hodil sem na Poradu. Niečo som našla. Pochopila som to dobre? Mám faktúru na službu pre odberateľa a keď chcem popárovať platbu a faktúrou, tak to musím z bartrového účtu? Čiže ako keby platil klient na bankový účet, len v tomto prípade, je to účet bartrový? Inak faktúrujem to tak isto ako pri normálnej faktúre, len niekde do poznámok dám, že ide o barter? Díky za pomoc.
ucimsa
17.09.09,07:21
Ahojky, ja to robim bezne a robim to takto:

- ak su plnenia oboch strany v rovnakej sume, urobim dohodu o vzajomnom zapocitani pohladavok a zavazkov. Tym padom obe strany vystavia svoju fakturu, ale nie je potrebna uhrada, a ani VPD/PPD.

- ak nie su plnenia v rovnakej vyske, urobim tiez dohodu o vz. zapocitani, a jedna strana uhradi potom len sumu, ktora je nad ramec krytia :)
liba2
17.09.09,07:25
odpoveď je správna, tiež to tak robím,
avšak odpovedáš na otázku starú 3 roky :D