comodo
02.04.19,18:58
Mám pred sebou nové letáky z Kauflandu. Slovenský a Český. Hydraulický zdvihák mi tak padol do oka , keďže som občas i doma mením kolesá na letné / zimné a ten predok auta dvíhať kľukou núti človeka zabrať. Ale keď vidím tie ceny zabudnem i na námahu a začnem sa hrať s číslami.
Cena v CZ. 499,90 CZK Bez DPH ( v CZ 21% ) = 413,14 CZK pri dnešnom kurze 25.79 = 16.02 €
Cena v SK 22,99 €. Bez DPH ( 20% ) = 19,08 €
Cena v SK je teda vyššia o 3 eurá. Ale to je 19 % !!!
A to sa netýka iba tohoto výrobku .
Otázka do debaty: Panebože prečo Slovač tak trestáš , alebo nebol by ten odvod reťazcom za toto i spravodlivý ?
misoft
02.04.19,17:08
Nerieš. Bolo to tak, je to tak, bude to tak. A to ešte nemáš plagát z DE Kauflandu.
http://www.nemecke-letaky.eu/kaufland
Len potom ti sánka spadne.
ivka70
02.04.19,17:26
1. Za kurz NBS si nikdy nic nekupis, darmo to nim prepocitavas.
Realne su kurzy uplne ine /nakup, predaj valut ci deviz/
2. To, co obchod dnes predava, musel nakupit pre x mesiacmi, kedy zasa kurz mohol byt uplne iny.
3. Velky vplyv ma aj velkost trhu, pre ktory sa nakupuje, vyjednas lepsie mnozstevne zlavy, na viac kusov sa lepsie rozpocita doprava atd.
Porovnavas neporovnatelne, pretoze udaje, ktore mas k dispozicii jednoducho na porovnanie nestacia.
Nic ti nebrani skocit do CR na nakup.
PotPalo
02.04.19,17:54
1.) 500 kč = 20,83 € (počítam 24 kč za 1€), takže rozdiel je iba 2,16 €.
2.) pokiaľ to dovážajú z Nemecka, tak na Slovensko je to ďalej, takže drahšia doprava sa prejaví v cene.
3.) Slováci tiež veľa zničia v obchode (rozbalia, rozkradnú alebo poškodia, atď.), aj to sa ráta do ceny.
4.) 3€ je nič, my Slováci na to predsa máme.;)

5.) -1... aha, niekto sa našiel v bode 3 :D
vulxy
02.04.19,19:04
"Hydraulický zdvihák mi tak padol do oka" to muselo boliet:)
dmc
03.04.19,05:39
ti ten zdvihak predam za 10 €(mam ho z Lidl-a) -ak chces..prid si pon do LV. Som s nim dvihal Corollu......ale kedze som kupil Hondu CRV---hold..... ta ma zvyseny podvozok a ani v najvyssom bode mi nezdvihne koleso nad podlahu (musel by som podlozit asi 4 latky...a to nieje bezpecne)..ale na bezne osobaky postacuje.
lujza.j
03.04.19,05:42
V de letaku 19,99....myslim,ze ina dph...
vicktor
03.04.19,06:47
... ze pre MILOVNIKOV Kauflandu :D
comodo
03.04.19,09:12
dakujem , za ponuku. Sme trochu daleko. Ale tu výšku som mal tiež na mysli . A Zišlo by sa niečo na motorček ,ale nič také nieje v ponuke. Vŕtačka to neutiahne. Aj tak hlavné čo ma na tom štve je že sme za blbcov.
comodo
03.04.19,09:15
To je nič , proti ženskej : -)
mareko
03.04.19,11:06
Čo tie ceny, ale tá kvalitkaaaa, tam by sme mali najviac plakať :(
lujza.j
03.04.19,12:25
No..kazdy ma svoju srdcofku:)
bettylou
05.04.19,04:18
ne každý býva na moravských hraniciach, ale v podstate máš pravdu, tie množstevné zľavy robia veľa, tým pádom je aj doprava lacnejšia. Ostáva už len posledný bod a to je tá rozdielna kvalita. čo už sr.l to pes..
bettylou
05.04.19,04:20
lajdak
ivka70
05.04.19,04:23
a ak je nahodou v korculiach :) ....
buchač
07.04.19,15:44
Len k tomuto, tie zvyšné ceny a obchodnú politiku nemá význam riešiť.




keďže som občas i doma mením kolesá na letné / zimné a ten predok auta dvíhať kľukou núti človeka zabrať. Ale keď vidím tie ceny zabudnem i na námahu a začnem sa hrať s číslami.



Ja nie občas...ja už roky.

Mám podobný zdvihák, cena bola cca 21€ plus poštovné.
Mám aj rázový uťahovák..ten z Kaufáču je výkonom smiešny, trochu silnejšia vŕtačka. :rolleyes:

Sťažuješ sa na cenu...ale keď si vezmeš, tak tých 3€ je predsa o ničom.
Takže sa pohrajem ja s číslami. ;)
Vezmi si, že koľko dáš za prehodenie kolies...plus čas, plus musíš ísť do pneu.
Čiže jedna návšteva pneuservisu činí cca 50€. Do roka prezúvaš 2x, čiže stovečka fuč.
Takto zainvestuješ a si za rok v pluse.

---------------------------

Pre dmc inšpirácia...inšpirácia z netu, ten drevený (niečo podobné) som zmajstroval. ;)
Nandrolon
08.04.19,17:39
Aj ja som sa pohral s cislami a vyslo mi, ze prezuvanie doma je podstatne drahsie ak musi clovek kupit druhe disky. A tym, ze nove auta maju povinne snimace tlaku, je to este drahsie. 1 snimac cca 70 eur, za 10 rokov ho menis, nakolko bateria v nom je nevymenitelna. Po kazdej vymene kolies musis snimace parovat, co iba pri prezuvani pneu netreba. Kolegovia co maju doma cele kolesa a davaju ich iba vymenit + vyvazit platia prakticky rovnako ako ti, co prezuvaju. Asi 2 tyzdne spat som prezuval + vyvazoval za rovnych 400 Czk. U nas som platil minuly rok za to iste akurat bez dokladu 28 eur, este som sa musel osobne v servise natahovat s gumami a spinit ruky. V CR na konkretnu hodinu, prasknem kluce a za 40 min. valim spat bez toho, aby som s nimi ja manipuloval. Za mna jednoznacne prezuvat v servise a mat iba 1 sadu diskov, ale ja jazdim denne. Ty mas asi viac casu, menej jazdis a disky sa zhanali aj pouzite za lacno, takze to domace menenie kolies bude u teba vyhodnejsie.
vicktor
09.04.19,05:25
To je asi tak ako stravovat sa v restauracii je lacnejsie, pretoze ak sa chces doma, musis kupit sporak a hrnce.
Nandrolon
09.04.19,05:49
Nie je to až tak. Keď som kupoval nové auto, rozhodoval som sa či kúpiť ešte jednu sadu plecháčov alebo nie. Keď som to pospočítaval, tak som zistil, že na "nule" budem až niekde v šiestom roku prevádzky auta, takže až po šiestom roku by sa mi to začalo vyplácať, s tým, že by som ich nedával vyvažovať, lebo to by som bol na nule tak v 10-tom roku. Ak by som kúpil nejakú jazdenku s druhou sadou diskov /čo má skoro každý/ tak by už bol výpočet možno opačný.
Na sporáku môžeš používať hocijaké hrnce a tie tvoje hrnce môžeš používať na hocijakom sporáku. Disky sú väčšinou pevne naviazané na konkrétne vozidlo, resp. je malá šanca, že na "druhé vozidlo" budú pasovať disky z prvého auta. Prv sa prezúvalo v prvom rade doma preto, lebo sa "hovorilo", že prezúvaním sa gumy ničia. Nepoznám nikoho za posledných 25 rokov, komu by pri prezúvaní zničili pneumatiky. Pneumatiky umrú u mňa buď na vek, alebo zodretie. U niekoho ešte aj na poškodenie o obrubník...