nikula
04.04.19,08:42
V marci si szčo podal riadne daňové priznanie. Asi po dvoch dňoch sme sa rozhodli, že výhodnejšie bolo pre neho podať odklad kvôli neskorším sociálnym odvodom. Tak podal odklad a tiež všeobecné podanie pre neakceptovanie predošlého daňového priznania. V histórii dokumentov to ostalo. Teraz chce podať DP, tak aký typ má vybrať (riadne, opravné???)?
mondes
04.04.19,07:13
Takže poďme pekne po poriadku. Najprv podal DP a v termíne oznámil odklad DP. Už toto je trošku "na hlavu", ale ok. Keďže podal odklad v termíne, DÚ berie do úvahy stále to posledné podanie. Z toho mne vyplýva, že teraz by mal podať ešte raz riadne DP. No, ale som zvedavá aj na názory ostatných.
kompozit
04.04.19,09:54
Ja by som dal opravné. Tým sa to predošlé DP nebude brať do úvahy. Ak podá dve riadne, na DÚ v tom budú mať hokej!
kn-alka
04.04.19,10:24
treba sa kontaktovať so správcom dane, nemôžu byť podané riadne DP v lehote a odklad podania, jedno z toho treba stornovať.
Najprv toto doriešte so správcom a až potom podajte podľa jeho pokynov ďalšie DP.

Logicky, ak nemáš žiadnu zmenu v DP, tak nepodávaš ani opravné, ani dodatočné.
Ak je platný odklad podania, tak podávaš riadne.
kukučka
04.04.19,12:43
Ak dal odklad, DP platí to podané, nebolo ho treba rušiť*. Nikde nie je napísané, že nemôže byť podané v marci, je určená lehota dokedy. Konzultované s FS. Jedine ak by boli zmeny, bude opravné.
* Ak nebude zmena, zbytočná robota a tlač, zrušte "zrušenie".

Doplnené:
No ja som podala DP a nepáčila sa mi závierka, tak som sa rozhodla pre odklad a pred jej podaním som sa radila na FS. Rada: podať odklad a potom závierku, DP platí, s ním nič nerobiť.

PS. Možno som svoju rada formulovala nedostatočne zrozumiteľne?
kukučka
04.04.19,13:27
bude také isté?
kn-alka
04.04.19,15:38
práveže oni chcú odklad, aby odvody platili až od oktobra
kukučka
04.04.19,19:09
Čítaj ešte raz.
kn-alka
05.04.19,07:22
ale najprv bolo podaná DP a až potom podaný odklad, proste to "pokakali" v tomto rozhodne jedine správca dane
nikula
05.04.19,08:12
volala som na du, tak má byť riadne DP...
kukučka
05.04.19,09:39
Tiež by sa ti nič nestalo, keby si napísala podrobnejšie a poďakovala za rady.