luck
04.04.19,11:02
na základe plánovaného odpočtu plynomeru pri návšteve pracovníčky pošty došlo k poškodeniu krytu priestoru meracích zariadení, vinou jej nesprávnej manipulácie, čo bolo telefonicky hlásené . Pracovníčka nemala oprávnenie manipulovať s krytom, ale mala len preveriť stav a zaznamenať spotrebu.
V byte som bol so synom a syn mal odsunúť chladničku za čas kedy som prišiel, odpočtárka sa ešte ani nie k celkom odsunutej chladničke pretiahla cez škáru a bez akéhokoľvek požiadania vytrhla magneticky nasunutý kryt , ktorý následne spadol a poškodil sa. Ako by ste riešili škodovú udalosť.
buchač
04.04.19,11:23
Nuž stalo sa...určite to neurobila schválne.
Ja osobne by som sa na to jednoznačne vyondial...samozrejme, že záleží aj na výške sumy škodovej udalosti...
Ak by šlo o vyššiu položku, tak by som si uplatnil škodovú udalosť v poisťovni...lebo ja mám (na rozdiel od iných) nehnuteľnosti poistené.

Ak by si chcel uplatniť škodu u pracovníčky, tak to by skončilo asi aj na súde.

Zaujímalo by ma ale jedno...kde je umiestnený ten plynomer, že pred ním je postavená chladnička.
Druhá stránka veci je aj tá, že v prípade súdu by som ja teda argumentoval tým, že prístup k stúpačkám má byť v podstate voľný...t.j. žiadne ťažké predmety.
Dôvody nemienim špecifikovať...tie by mali byť každému jasné.
misoft
04.04.19,15:16
Tak za A) - pokiaľ by si nevedel, oni odčítajú stav a FOTOGRAFUJÚ plynomer. Ak okolo plynomeru niečo bolo, musela predsa urobiť foto a potrebuje miesto.
Za B) - plynomer má byť neustále dostupný a má byť k nemu voľný prístup. Plynári totiž môžu prísť kedykoľvek na kontrolu stavu plynomera, tesnosti plynomera, kontrolu zaplombovania. Takže nie poštárka ti poškodila chladničku, ale tvoja NEZODPOVEDNOSŤ.

Môžeš sa sťažovať na Lampárni pri štvrtej koľaji - to poškodenie vykonal tvoj syn a tvoja nezodpovednosť a opovrhovanie bezpečnosťou.
A za ďalšie, vieš ty, koľko domov, bytov musí počas obchôdzky obísť a koľkokrát sa musí predierať k plynomeru?
sosak
04.04.19,17:56
Nože vyčísli škodu v eurách, či sa oplatí týmto zaoberať. Poštárka vytrhla magneticky nasunutý kryt. To akože vážne? Musela predsa prekonať silu magnetu keď chcela kryt odstrániť, tak nič nevytrhla. Chladničkou zatarasiť meradlo plynu, kde sa nachádza aj hlavný uzatvárací ventil nie je vôbec rozumné, skôr by som povedal nebezpečné.
luck
08.04.19,13:44
ako nebezpečne umiestnenie chladničky , ved ta je na kolieskach a je posunuta v momente---- Vytrhnutím nespôsobila škodu ale ten kryt spadol a čiastočne sa rozbil.
misoft
08.04.19,13:49
Na kolieskách, alebo na vzduchovom vankúši.... NEMÁ tam čo hľadať! Prístup k plynomeru, elektromeru, k hlavnému ventilu, hlavnému ističu MUSÍ byť VŽDY voľný!!!