zorran
05.04.19,12:32
Zdravim vsetkych poradakov.
Pisem ohladom svojej zeny, ktorej jej vlastny otec zamedzil pristup do bytu.
Stav je takyto:
Oni dvaja su vlastnici bytu on vlastni 2/3 a ona 1/3 bytu.
V byte ani jeden z nich trvalo nebyva a zena zvykla z casu na cas nakuknut do bytu, ci je vsetko ok, pripadne tam sem tam prespala, ked to mala blizssie k lekarovi a mala skoro rano termin. CCa pred 2 tyzdnami ked chcela ist do bytu, tak zistila, ze zamok je vymeneny. Ked volala s otcom, tak ozraty (mimochodom lubi si casto vypit) jej oznamil, ze to je jeho byt a nema sa s nou o com bavit a odvtedy jej nezdviha telefon, ani neodpisuje na sms. Podozrenie mame take, ze za vsetkym je jeho druzka, ktora si robi zalusk na tento byt, ale to je v tomto pripade nepodstatne. Podstatne je to, ze ako teraz dalej postupovat, aby pochopil, ze ten byt nieje len jeho a ze sa musi podla toho spravat. Treba ist na policiu? Alebo sa to riesi rovno sudnou cestou? Ma s niecim podobnym niekto skusenosti? Vopred diki
Tweety
05.04.19,10:50
Skúsenosť našťastie nemám ale pri ďalšom znemožnení vstupu by som privolala políciu.
buchač
05.04.19,11:17
...a policajti by urobili čo ?

Tak to som ale véééľmi zvedavý na odpoveď.
vicktor
05.04.19,11:25
Skonstatovali by ze nema spravny kluc.
zorran
05.04.19,11:34
vsak toto, neni som si isty, co by na to povedali policajti, teda ako by to riesili. Napadlo ma samozrejme zavolat klucovu sluzbu a jej ako spolumajitelke by to otvorili, ale to iste moze spravit aj on. A to si potom budu robit donekonecna. Ja mam skor na mysli ako to s nim poriesit cisto a zakonne.
Ten byt ma zatial stale zamnknuty
dmc
05.04.19,11:38
osobnu skusenost nemam.....ale na nete som nasiel https://www.otazkanapravnika.eu/sk/pravna-poradna-zadarmo/vymena-zamku
marleau
05.04.19,14:39
odvŕtať a vymeniť zámok, keď to zistí, treba mu povedať, že ste mu chceli dať kľúč a volali ste mu ale že buď nedvíha alebo je stále opitý čo nie je vhodné pri odovzdávaní takej veci ako je kľúč,výmenu zdôvodniť poškodením
nech vidí, že to nemá úplne pod kontrolou, on a hlavne jeho mrochta
afrikánka
05.04.19,15:41
Pokiaľ nedvíha telefón, nereaguje na sms, konzumuje alkohol...tak áno, aj. Občas je dobré zareagovať presne takým zákrokom, aký bol predtým použitý. Celkom ma tvoja odpoveď zaujala a pobavila
buchač
05.04.19,17:19
Hlúposť jak traky...
marleau
05.04.19,17:50
tak už len tasiť
Xanti
05.04.19,17:53
Kamarátka toto riešila s expartnerom. Vymenil zámok, a nedal jej nový klúč. Tak šla na políciu a riešila to tam, policajti mu povedali nech jej dá klúč nedal, tak zaplatil pokutu, a ešte si ho pár krát predvolali. No neviem ako by to pokračovalo potom dalej, lebo našťastie ten byt sa predal.

Nechcela to riešiť odvrtaním zámku, ale i to je spôsob ak je otec taký aký je, jeden zámok by som obetovala. Nech ochutná svoju medecínu.
zorran
06.04.19,04:54
Napadlo ma aj skusit to odvrtat, ale nie kazdy zamok sa da odvrtat, a neviem ako kvalitnu vlozku tam kupil. No co vam poviem, kazdopadne dam vediet, aky to bude mat priebeh, lebo konecne rozodnutie ako sa bude postupovat, je na zene a ona sa ho dost boji, aj ked neviem preco, lebo ponukol som sa, ze to s nim :zrovnam:, ale to nechce. Logicky, aky je taky je, ale je to rodic
Mária27
08.04.19,18:41
Na takejto ärovni je už rozumné rozmýšľať o zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva, najlacnejšie je to dohodou. Ak to pôjde súdnou cestou, súd pravdepodobne nariadi predaj bytu a rozdelenie výnosu podľa podielov. Nakoniec, nikto tam nebýva.