anita26gr
06.04.19,14:40
padla mi do zachoda zachodova kefa (ta stetinova hlava), ked som ju chcela vybrat, bohuzial som ju este viac zatlacila. zachod sa kvoli tomu upchal. chcela by som sa spytat ci je nejaka moznost ako ju odtial dostat bez instalatera? rukou ju urcite nebudem vediet vytiahnut.
ivka70
06.04.19,13:40
Zachytit ju nejakym hakom.
buchač
06.04.19,13:52
No ja neviem, ale na čo nejaký hák ?
Lebo ešte som nevidel hajzel kefu bez rúčky...drevená, kovová, plastová...šak chytím za rukoväť a ťahám.
jslancik
06.04.19,13:54
ty si ešte nezažil kefu, ktorej hlava sa odkrúca? žiaľ, niekdy aj samovoľne a to je tento prípad. mám podobnú, poistil som ju nejakým mamutom. ale už sa uvoľňuje...
Tweety
06.04.19,14:00
Veru buchy to, že si ty ešte nevidel šrubovaciu neznamená, že nevideli ani iní. Nefandi si, že všetko vieš, všetko vidíš.
ivka70
06.04.19,14:03
Nejaky hak je nieco v tvare haku, co bud priamo mam alebo si vyrobim zo silnejsieho drotu alebo sa spytam susedov, ci cosi na odlomenu kefu v hajzli nemaju.... :)
Mila123
06.04.19,14:05
a ako inak ak nie rukou? ja ruky používam aj pri práci, aj v domácnosti, aj teraz.....proste vždy
ak ti ale ide o to, že nechceš dávať ruky do vody v záchodovej mise daj si rukavice , inak volaj opravára
buchač
06.04.19,14:23
Tweety (Dnes 17:00) Veru buchy to, že si ty nevidel, ešte neznamená, že nevideli ani iní. Nefandi si, že všetko vieš, všetko vidíš.
==================
Radšej MLČ...alebo ČÍTAJ poriadne.
Tu nejde o to, čo som videl a čo nie.

Vravím o kefe BEZ rúčky a nie o ODKRÚCACEJ kefe.
Ak sa rúčka odkrútila, tak to sa malo upresniť v zadaní.

Ale kefa s rúčkou aby sa zaonačila do odpadu ? Že by sa nedala rukou za rúčku vytiahnuť ?

Ma neser...alebo sa neser do technických záležitostí...ja sa tiež neseriem do účtovníctva, lebo mu nerozumiem.

===================
jslancik (Dnes 16:54) ty si ešte nezažil kefu, ktorej hlava sa odkrúca?
-----------------------------
Nie...zatiaľ sa mi žiadna neodkrútila...ale to bude asi tým, že máme len tie nerozoberateľné...;)
misoft
06.04.19,14:58
Možno volovina... ale čo toto?
(Kua... na priamo to nechce obrázky vkladať. :( )
PotPalo
06.04.19,14:58
To chce chlapskú ruku...
buchač
06.04.19,15:40
sosak
06.04.19,15:53
Bez použitia rúk. Jednoducho, rýchlo.
sosak
06.04.19,15:59
.
afrikánka
06.04.19,16:08
A ja mám takýto nápad
Použiť kliešte, bývajú aj dlhšie, justovacie, zahnuté...zachytiť štetiny a...
Terezia13
06.04.19,16:16
neriskovala by som ďalšie posunutie, volala by som inštalatéra, vie ako na to
afrikánka
07.04.19,19:04
Aké posunutie, kde? WC misa má predsa "prepad", ktorý kefu nepustí ďalej...určite ju má každá misa.
Terezia13
07.04.19,19:18
to je jasné, ale aj v prepade bude naďalej blokovať oddtok a zachytávať všetko, čo sa do wecka spláchne
afrikánka
07.04.19,19:24
Už teraz ho má/mala upchaté, posunula, prepad zadržal ďalej nepustí, preto je aj tá jej otázka, ako ďalej. Nič iné, iba sa snažiť vytiahnuť rukou, proste niečím...aby si nepoškodila glazúru, tak uchopiť štetiny tými kliešťami a ťahať. Toto zmákne aj žena.
Až nezabudnem, zajtra zavolám vodárovi...ako by on, potom dám vedieť
afrikánka
08.04.19,05:39
Pretože naši "poraďácki chlapci" riešili hlavicu a rúčku wc kefky a nechali to na nás "dievčence", tak som volala vodárovi, lebo upchaté wecko bude problém v každej domácnosti a môže sa to stať hocikedy...

Všetky odpovede zodpovedných "dievčeniec", čo sa týka chodu domácnosti boli správne:

Zachytiť hákom, dať pozor na poškodenie glazúry

Zachytiť kliešťami, dať pozor, aby sa neskĺzli a nerozbila sa misa

Ako vidíte, totok zvládne aj priemerná žena...ak nie, tak volať vodára

Zavolať vodára...ak sa kefa vzprieči tak, že sa už nedá vybrať vyššie uvedenými spôsobmi, zostáva uvoľniť na šróboch misu, potiahnuť a vybrať zozadu. Pre geberity platí "zdemontovať".

Smajlíkov si doložte tam, kam sa vám zapáči...
pavol54
08.04.19,06:41
Dúfam že nemá jediný WC alebo má dobrých susedov lebo od 06.04 by ma roztrhlo:)
vicktor
08.04.19,07:28
Podla odpovede som presvedceny ze okrem ruk pouzivas aj hlavu. :)
Na rozdiel od tamtej.
korela
08.04.19,10:13
Prečo, nie všetci obyvatelia vedia napr. v panelových domoch, že jedno WC sa nachádza v suteréne pri pivniciach. Možno nie v každom konštrukčnom systéme. Nevedia o tom ani ľudia, čo tam bývajú aj desiatky rokov.
expeeert
08.04.19,17:04
Nevolá sa to náhodou výlevka pre upratovačku? :)
Tweety
08.04.19,17:06
Áno, je to výlevka.
korela
08.04.19,20:22
Nie, ide o normálne klasické WC.
Ešte rozoznám WC misu od výlevky. WC ľudia využívajú pri rekonštručkných prácach. Voda z upratovania sa môže vylievať aj do WC, práve som sa čudovala, že v projekte vybrali hneď viacfunkčné riešenie.

O výlevke na špinavú vodu, čistenie topánok a pod. snívam mať doma celý život, mala by to byť súčasť každej domácnosti, vrátane možnosti okúpať svojho psa.