slvk
08.04.19,17:46
Dobry den, uspesne som presiel konkurzom u noveho zamestnavatela.V ramci dotaznika, ktory som musel novemu zamestnavatelovi zaslat bola aj poziadavka zaslat moju vyplatnu pasku od doterajsieho zamestnavatela.Som poviinny poskytnut ju buducemu moznemu zamestnavatelovi?
veronikasad
08.04.19,15:50
nie si povinný
veronikasad
08.04.19,15:51
poslal si ?
jslancik
08.04.19,15:53
ale on nie je povinný ho zamestnať :D
jslancik
08.04.19,15:53
ty nie si povinný mu to poskytnúť. on nie je povinný ťa zamestnať. rob, ako myslíš.
veronikasad
08.04.19,15:54
to síce nemusí, ale táto požiadavka od začiatku niečim "zaváňa" ...
jslancik
08.04.19,15:58
ak si myslí, že to znevýhodní jeho vyjednávaciu pozíciu vo veci mzdy, tak nech to zváži. inak neviem, na čo by to budúcemu zľ bolo a čo by z toho mal, prípadne ako by ho mohol znevýhodniť.
veronikasad
08.04.19,16:21
a čo keď je to chyták na zamestnanca ?Výplatná páska je doklad, ktorý u nového zamestnávatela naozaj nemá čo hladať
jslancik
08.04.19,16:24
ani ja ani ty nevieme, či je to chyták. je to na ňom, ako sa zachová. či si myslí, že poskytnutie pásky ho znevýhodní, alebo zvýhodní.
misoft
08.04.19,16:27
Ak zamestnávateľ (budúci) chce vidieť výplatnú pasku z minulého zamestnania - znamená to len jedno - aby mu "náhodou" nedal viacej, ako ten pred nim.
jslancik
08.04.19,16:30
jeden z hlavných dôvodov zmeny zamestnávateľa je ten, že v novej práci dostane viac peňazí. to nie je tajomstvo... otázka je, o koľko viac. ako vravím, ak si zadávateľ otázky myslí, že ho to príliš znevýhodní, tak nech sa primerane zachová.
Tweety
08.04.19,16:33
Nie si zo zákona povinný a určite ani dobrovoľne nedávaj. Kto vie, čo si vymyslí neskôr. Takýto zamestnávateľ bude isto poriadny špekulant.
expeeert
08.04.19,16:57
Si sám vytlač :) Urči si sumu, ktorú tam chceš mať, na nejakej internetovej mzdovej kalkulačke si vypočítaš ostatné sumy. Niektoré pásky sú na obyčajnom papieri.
A daj si tam viac ako máš u tohto nového a povedz mu že ideš k nemu pre dobrý pocit :D
sosak
09.04.19,05:10
slvk
uspesne som presiel konkurzom u noveho zamestnavatela
---------------------------------------------------------------------------------
To, že si úspešne prešiel konkurzom u potencionálneho zamestnávateľa ešte neznamená že ťa prijme do pracovného pomeru. Takých ako si ty môže byť niekoľko a zamestnávateľ aby ušetril tak z viacerých uchádzačov ktorí prešli úspešne konkurzom vyberie toho najlacnejšieho....... Samozrejme vyberie takého, čo mal najnižšiu mzdu, niečo mu prihodí a je vybavené. Nemusíš poskytnúť výplatnú pásku.
ivka70
09.04.19,05:18
Citala som pred nedavnom pribeh jedneho uchadzaca o zamestnanie, ktory vyhral konkurz, dali mu vypisat siahodlhy dotaznik, kde popisal svoju pracu u aktualneho zamestnavatela do takych podrobnosti, ze mohlo kludne ist o zistovanie praktik konkurencie, akasi spionaz konkurencie.
Po odoslani dotaznika mu oznamili, ze vyberove konanie zrusili.

Tusim tu podobny "umysel". Urcite by som svoju vyplatnu pasku nezverejnovala. Oznamila by som potencialnemu zamestnavatelovi ,ze je to moja paska a nemam zaujem sa s informaciami na nej delit - ani pred zamestnanim ani neskor pocas neho.
Oliwa
09.04.19,06:41
Dnes/zajtra ju použije proti zamestnancovi a ešte si pomyslí, aký je hlúpy, keď mu dá do rúk vlastnú "zbraň". Zo zákona na to nemá žiadny nárok a on to dobre vie - skúša, čo si môže dovoliť a čo mu potencionálni zamestnanci dovolia...
Jediný prípad, o ktorom viem, keď tretia osoba pýtala k nahliadnutiu výplatné pásky za ostatné 3 mesiace, bola banka pri poskytnutí úveru na bývanie - ako dôkaz, že žiadateľ bol zamestnaný, platobne schopný a nemohol byť v skúšobnej ani vo výpovednej lehote. Také boli podmienky cca pred 15 rokmi...
Oliwa
09.04.19,07:15
Na požiadavku môžeš reagovať, že napriek tomu, že chceš zmeniť zamestnávateľa, chceš zostať k nemu loajálny... Skúsiť to môžeš - rozhodnutie je na Tebe. Ak by bol férový, ocenil by to. Ak nie, nebude to všetko s kostolným poriadkom... Jemu neprekáža, ak by výplatné pásky jeho exzamestnancov putovali kade-tade?
Žasnem, čo všetko si niekto už dovoľuje... veď to je nehoráznosť, čo sa už v tomto bananistane deje... Ak si dobrý a majú o Teba záujem, nemali by mať problém zaplatiť Ťa. Ak nie dobrý, prečo Ťa chcú? A ak Ťa nechcú zaplatiť teraz, nezaplatia Ťa nikdy.