maped
09.04.19,17:53
Poprosím o poradenie, konateľka zostala v režime obyč. zamestnanca k 31.03.2019 ukončila funciu štatutára. Až dnes som si uvedomila že k tomuto dátumu mala byť urobená zmena na SP. Teda v RL zmena má byť v 4. Doplňujúce údaje zamestnanec kt. je štat. orgánom nie a podľa §7 odst. 2 nie.
Ak to okamžite dnes zašlem som už asi aj tak po limite.Neviem či sa za to dáva pokuta. Vôbec som si to neuvedomila.
Prosím ak to takto pošlem dnes bude to ok?

Ešte dopĺňam že mám od nej iba kópiu z Valného zhromaždenia kde sa o tom rokovalo a o prevode obchod. podielu. V orsr.sk to ešte nie je uvedené.
Funkcia konateľa jej skončí dňa 31.03.2019 teda do RL zmena dám dátum vzniku zmeny 31.03.2019 alebo 01.04.2019?

Prosím nevie mi niekto poradiť?

Ďakujem pekne.
Zuzanka_ba
10.04.19,16:17
Za taketo "zmeny" si myslim ze na pokutach netrvaju, teda aspon ja som nikdy nedostala. Hlavne treba mat vcas prihlasky a vykazy.
Urcite podaj RL zmena, a nestresuj. Zmeny by si mala oznamovat do 8 kal. dni.


Oznacenie "nie" pre statutara a to druhe okienko by som podala s "Datum vzniku zmeny" dole na tlacive 1.4.2019
To znamena, posledny den kedy mal oznacene ze je statutar a druhe okienko ako "ano", bol 31.3.2019.
1.4.2019 bola prvy den platna zmena ze uz nie je statutar a nie je oznacene druhe okienko.