yvica
11.04.19,17:03
prišiel mi dobropis z poľska za február, musím urobiť dodatočné dph alebo môžem zaúčtovať do marca? ď
Tweety
11.04.19,17:10
Zaúčtovať v mesiaci doručenia.
yvica
11.04.19,17:22
aj to tak robím, ale mám info, že by sa faktúry zo zahraničia so samozdanením mali účtovať dátumom vystavenia alebo dodania a ak je doručená neskôr, treba robiť dodatočné daňové DPH.
Tweety
11.04.19,17:28
Pozri §25.
yvica
11.04.19,21:36
z toho mi vyplýva, že môžem zaúčtovať do marca.
platí to aj pri nadobudnutí tovaru, čiže ak mi konateľ dá faktúru po 3 mesiacoch, môže účtovať dátumom, kedy som prijala? ď