comodo
12.04.19,06:39
Bývam pri ceste , ktorá nie je v centre obce ale mimo , teda premávka áut je tu značná .
Je tu obmedzená rýchlosť na 70 km/hod. Už možno asi 3 mesiace sú tu vyvrátené dopravné značky ( možno od snehového pluhu , alebo od vandalov – je to už druhý krát ) Jednak je v priekope 70-ka + kúsok dalej značka križovatky. Je to vizitka i práce cestárov. Je to niekedy i tragikomické sledovať ich činnosť , napr. keď prídu piati s jednou lopatou , vykopú kónickú jamku a objemom asi 8 litrov betónu zbetónujú značku. Potom nečudo , koľko to vydrží.
Šoféri súčasný stav využívaú – aj tí čo to tu poznajú , na o výsledok je zrejmý. Hluk , predbiehanie sa v priestore kižovatky , závodná dráha . Tá cesta asi nemá pána , inak neviem ako je možné , že na to automaticky nikto kompetentný nepríde ,alebo na to kašle. Skúsil som vytočiť číslo na dopravý inšpektorát , odbor dopravného inžinierstva , že sa spýtam , čo s tým. No že to nie je ich záležitosť , ale že to oznámia cestárom. No a ďalší mesiac nič.
Čo s tým ?
ivka70
12.04.19,04:42
Hlasit to treba spravcovi prislusnej komunikacie.
Kto nim je sa podla tvojho popisu urcit neda - moze to byt obec, okres, kraj aj stat.
Mohol by s tym ale pomoct starosta tej prilahlej obce, ten by mal vediet zistit spravcu a mohol by mu to aj nahlasit. Ja by som sa obratila na "moju" obec.
buchač
12.04.19,04:47
Dopravné značenie
Oddelenie dopravného inžinierstva v rámci „dopravného značenia“ vykonáva nasledujúce činnosti:

realizuje kontrolu dopravného značenia na cestách SR, ktoré má SSC vo výkone svojej správy, t .j. na cestách I. triedy, ktoré sa označujú číslom 1 – 99. Účelom kontroly je zdokumentovať nedostatky v dopravnom značení z hľadiska zrozumiteľnosti, úplnosti a kvality a zistené nedostatky nahlásiť príslušným okresným správcom ciest I. triedy so žiadosťou o nápravu. Zistené nedostatky posiela príslušným KDI KR PZ a Okresným Úradom - odbor CD a PK na vedomie.
reaguje na postrehy občanov o chýbajúcom a nezrozumiteľnom dopravnom značení a ich podnety na nápravu dopravného značenia spolu so svojim vyjadrením zasiela príslušným správcom ciest I. triedy k riešeniu.


https://www.ssc.sk/sk/cinnosti/rozvoj-cestnej-siete/bezpecnost-cestnej-premavky/dopravne-znacenie.ssc
vicktor
12.04.19,06:09
Ja som to oznamil obecnej policii (vlastne policajtovi, lebo je len jeden), nech to posunie kam treba.