IvanaSoch
13.04.19,12:15
Dobrý deň, chceli by sme chovať kuriatka brojlery , asi 20-25kusov. Už čo to som si prečítala, len netuším akú lampu im zaobstarať.
Takže najprv ich chcem mať v klietke po morských prasiatkach 120x60.
A otázka je či im môžem napríklad dať starú lampu do ktorej kúpim žiarovku, napr. infra, ktorá je určena do tepelných lámp. Neviem či takú žiarovku môžem dať aj do obyčajnej starej stolovej lampy. A potom ešte , aká by stačila 100W alebo 250W? Alebo majú v ponuke rôzne infralampy, alebo tepelné lampy s aj bez prepínača.Čo by mi mohlo stačiť? A ešte akej farby svetlo. Červené alebo biele svetlo. Niekde som čítala, že červené aby mohli spať. Ďakujem pekne.
jslancik
13.04.19,10:49
a je vôbec niečo, čo o danej problematike vieš? či to sa budeš pýtať postupne. lebo mi príde, že nemáš ani šajnu, vo co kroco.
IvanaSoch
13.04.19,12:49
4 roky chováme sliepky. Minulý rok sme mali prvé kuriatka len ich odchovala kvočka. A tento rok chceme brojlera ale od kuriatok. Priestory máme, čo to už viem. Len v lampách sa moc nevyznám. Kedysi stačila tuším žiarovka 100W len pani v elektre mi povedala, že takú už nevyrábajú. A mali tam toho viacej, tak si chcem byť istá, že čo zakúpiť. A pani v elektre mi vraví , že červené svetlo je pre ošípane a biele pre kuriatka... a keď som o tom čítala tak mávajú pre kuriatka aj červené. Tak len tak.Ale keď sa nič nedozviem, tak určite sa popýtam priamo v obchode s chovateľskými potrebami,kde predávajú aj kuriatka.
buchač
13.04.19,15:21
IvanaSoch (Dnes 14:49) Kedysi stačila tuším žiarovka 100W len pani v elektre mi povedala, že takú už nevyrábajú.
===================
Pani v elektre má asi vyštudovanú vysokú školu - odbor sociálna práca, nakoľko sa 100ky vyrábajú..dokonca až 500ky.
https://ema-elektro.sk/svetelna-technika/svetelne-zdroje/ziarovky-230-240v--e27
Dodkoo
13.04.19,15:50
Stolová lampa má porcelánovú objímku? Na lampe máš napísané akú max žiarovku tam môžeš dať, koľko W. V elektre zvykli mať porcelánové objímky s háčikom na zavesenie, to by bolo lepšie, ako lampu ktorá sa môže prevrátiť a zhorieť.