Wotan
13.04.19,17:20
Pri podani ziadosti o RZD som uviedol, ze chcem poskytnut 2% z dane.
Co ked som si to rozmyslel a uz neodovzdam tlacivo na 2% do konca aprila?
Katy a R
13.04.19,15:23
Ak si podával DP - dokonca marca - a si to tam uviedol - tak už je to vyriešené:)
žiadne tlačivo do konca apríla neodovzdávaš! ;)
To robia len tí daňovníci, ktorým zamestnávateľ robil RZD. ☺
veronikasad
13.04.19,15:27
Zaplatil si nedoplatok do konca marca?
Wotan
14.04.19,09:30
no tak som to myslel, ze v ziadosti o RZD pre zamestnavatela som zaskrtol, ze dam aj 2%. Zamestnavatel mi teraz dal aj tlacivo, vyhlasenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, kde musim vyplnit subjekt, komu tie 2% poskytnem a odovzdat na DU do konca aprila. Otazka je teda, ci tak musim ucinit, kedze som to vtedy uvadzal, alebo nie.
ivka70
14.04.19,10:05
Ak neodovzdas na DU vyplnene tlacivo, nic sa nedeje.
V ziadosti o RZD si len zaskrtol, ze chces vystavit potvrdenie na 2%,nezaviazal si sa tym k nicomu.
kn-alka
14.04.19,10:10
nie, je to len a len tvoje rozhodnutie
veronikasad
14.04.19,10:29
Tak rocne zuctovanie dane alebo danove priznanie si podaval? V teme sa pytas na niečo ine ako v komentári...
Katy a R
14.04.19,10:52
takže žiadne DP si nepodával!! ;) ...je len na tebe, či odovzdáš na DU toto tlačivo, alebo nie :)
- podľa mňa škoda nechať "prepadnúť" - že ak len nemáš komu dať 2%, tak ti môžme poslať aj viacero OZ, ktorým sa tie 2% zídu - keď napr len 3 evri;) - samozrejme, ak nemáš nedoplatok na dani.
Wotan
14.04.19,16:50
opravil som v otazke,moja chyba, jedna sa o RZD u zamestnavatela. Este teda porozmyslam, ale nechcelo sa mi s tym babrat, vytlacit to, kedze to mame uz len elektronicky, hladat subjekt a vyplnat to a este posielat alebo brat na DU. No uvidim este, kazdopadne dakujem za odpovede.
Wotan
14.04.19,16:51
dakujem, to som presne potreboval vediet