LD91101
13.04.19,20:57
Sú povolené prehliadky našich intímnych miest a nohavičiek na stredných školách?
:confused:Sú povolené prehliadky na S.Školách? Nemyslím prehliadky vecí..ale prehliadky dajme tomu našeho tela. Na našej škole sa opakovala jedna nepríjemná udalosť a to taká , že sa objavovali použité vložky v toaletných misách.(vec ktorá sa stala i na inych školách ) ...O rok staršie žiačky od nás povedali roaditelke školy že sme to spravili my( naša trieda sa delí na 3 odbory ) riaditeľka školy a jedna učiteľka bez vedomia našej triednej učiteľky nás donútila podstúpiť túto prehliadku .(dokázať jej že nemáme menštruáciu) je to normálne ? Ma zmysel ak to budeme ďalej riešiť?
Naši rodičia to riešiť chcú..ale nevieme aké to bude mať nasledky.
afrikánka
13.04.19,20:12
Slečna, čo poradiť, ako odpovedať?

Nemusela byť taká kontrola, skôr vám mala pani riaditeľka prikázať, aby ste to spoločne dali do poriadku. Asi sa to nestalo prvý krát. A to vždy, ak sa upchá wc misa.

A nakoniec, keď sa môže robiť DNA "majiteľa exkrementu" a tak zistiť nezodpovedného psíčkara, ktorý po svojom psovi nepospratuje, poradila by som riaditeľke...čo tak DNA z vašich vložiek?!

Nech vaši rodičia riešia spoločne s rodičmi starších žiačok, za prítomnosti riaditeľky.
Chobot
13.04.19,20:18
A našli vinníka?
buchač
13.04.19,20:38
V prvom rade si tak trochu myslím, že si robíš prdel...ale to je jedno.


No v súvislosti s týmto ?


Sú povolené prehliadky našich intímnych miest a nohavičiek na stredných školách?
Nemyslím prehliadky vecí..ale prehliadky dajme tomu našeho tela. Na našej škole sa opakovala jedna nepríjemná udalosť a to taká , že sa objavovali použité vložky v toaletných misách.(vec ktorá sa stala i na inych školách ) ...O rok staršie žiačky od nás povedali roaditelke školy že sme to spravili my( naša trieda sa delí na 3 odbory ) riaditeľka školy a jedna učiteľka bez vedomia našej triednej učiteľky nás donútila podstúpiť túto prehliadku .(dokázať jej že nemáme menštruáciu) je to normálne ?

Nuž došlo k solídnemu porušeniu práv....nakoľko :

Každý žiak má právo na
...
16.ochranu súkromia, cti a povesti–vyjadrenia učiteľa týkajúce sa hodnotenia, vedomostí, zručností a postojov žiakov a ich zverejňovanie nemôžu žiaka urážať aponižovať, negatívne ovplyvňovať jeho sebahodnotenie, či postavenie v skupine spolužiakov. O žiakoch možno zhromažďovať len základné údaje týkajúce sa identifikácie osoby: meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, bydlisko, rodné číslo, štátnu príslušnosť, národnosť, osobné údaje týkajúce sa jeho zdravia a mentálnej identity. Zhromažďované údaje trebachrániť pred prístupom nepovolaných osôb a zachovávať o nich mlčanlivosť. Rovnako nemožno zasahovať do rodinných vzťahov žiaka, porušovať listové tajomstvo, vystavovať žiaka ponižujúcim prehliadkam a pod.
https://www.sosdza.sk/wp-content/uploads/2018/09/sosd_skolsky_poriadok.pdf





P.S.:

Že sa použité oné hádžu do wc, tak to je už iná debata...to by som zaradil do témy " Výchova "...

Ono by stačilo (tak ako na vojne), aby ste sa všetky čajočky vystriedali na tom upratovaní wécka...hneď by ste sa dali do normálu.
LD91101
13.04.19,21:57
Nie. Nikto sa nepriznal ale jediné čo na tej kontrole bolo dobre bolo len to že sa zistilo že ani jedna z nás nemala v ten deň menštruáciu (ani jedna z našej skupiny )
LD91101
13.04.19,21:59
Ďakujem za odpoveď. Nuž ale prečo by sme to mali upratovať aj my ? Ani jedna z dievčat ktoré boli obvinené nemala menštruáciu :)
profesional
14.04.19,06:53
Na vykonanie telesnej prehliadky bez súhlasu dotknutej osoby, je oprávnený len príslušník Policajného zboru SR rovnakého pohlavia a len na základe príkazu sudcu.
Inak iba príslušník zboru väzenskej a justičnej stráže u osôb voväzbe a cýkone trestu odňatia slobody.

Učiteľ ktorý vykoná takúto prehliadku, ako aj riaditeľka školy, ktorá to nariadila, sa dopustili trestného činu.

Odporúčam podať na nich trestné oznámenie. A tiež sťažnosť na školskú inšpekciu s tým, aby boli tieto osoby postavené mimo službu až do ukončenia vyšetrovania.
afrikánka
14.04.19,07:27
Odpoveď "profesionálna"...uznávam, že riaditeľka to "prepískla", ale

videl si niekedy toalety na dievčenských internátoch, ten hnus, preliate misy plné výkalov, zatopenú podlahu a následne totálne znefunkčené? A dookola to isté! Takže TO a odstaviť mimo službu, hmm

Čo keby tieto vyvoňané, vyfintené slečinky takto opakovane robili doma, ako by asi reagoval rodič...myslím, že aj to by bolo na TO.
bodliak
14.04.19,07:42
DNA z exkrementov ? Ja chápem, že niektorých psíčkarov to motivovalo k poctivejšiemu zberu po svojich miláčikoch, ale verí tomu snáď len taký "jednoduchší" jedinec...
bodliak
14.04.19,07:44
Paráda, no ešte že chlapci boli hneď z obliga...
afrikánka
14.04.19,07:48
Pre jednoduchších jedincov, ktorí konajú, ako je v zadaní otázky, čo čakáš?
profesional
14.04.19,09:40
Za to, že niekto poruší školský poriadok, nemôžeš na ňom spáchať trestný čin. Bez ohľadu ako nechutný je následok porušenia školkého poriadku. To akože budeme nedisciplinovaných vodičov rovno strieľať?
pavol54
14.04.19,09:47
Treba sa spýtať zamestnancov vodární a kanalizácii čo najčastejšie nachádzajú v znefunkčnených kalových čerpadlách - vložky a prezervatívy takže u niektorých je to výchova z domu. Aká matka taká Katka, aký otec taký syn
lujza.j
14.04.19,10:29
Poviem to velmi jednoducho...z hovna zistis iba hovno:D
lujza.j
14.04.19,10:33
Skor si mysli,ze nie som doma..tak za mnou nech aj potopa...ved to niekto poprace.....toalety na hradnom kopci...boli niekdy konec japonec...a ako sa dámy tvaria ?!
pavol54
14.04.19,11:43
Ale to čo som napísal je tiež pravda lebo mám na mojom poli prečerpávací stupeň kanalizácie a viem čo tí údržbári hovoria a ako nadávajú. Skôr by som povedal u niektorých stupeň perverznosti.
kn-alka
14.04.19,13:15
Pokiaľ sa neprizná vinník, sú vinní všetci. Tiež by som dala všetkým "šichty" a nech si to dievčatá vyriešia medzi sebou. Smutné, že sa nenaučia doma, nenaučia ich ani v škole, lebo učitelia nemajú žiadne kompetencie. .... ale osobné prehliadky takéhoto typu je prehnené.