chandler
27.08.06,16:59
mozete mi poradit ako mam poslat odvody do socialnej poistovne... este som tam neposielal.. som zivnostnik.. poslal som vypis z danoveho priznania.. mal by som platit minimalne odvody (to si pamatam) ale neviem kolko to je... dosiel mi z poistovne papier je tam moje idendif. cislo aj cislo uctu.. ale neviem nic ostatne:
ze odkedy mam zacat platit? a za aky mesiac
a kolko to mam platit?
mam platit vsetko naraz.. viem ze tam je nemocenske a dochodkove a tak. to sa plati v jednej sume? alebo ako to je?
dakujem
Monika Kováčová
27.08.06,15:11
mozete mi poradit ako mam poslat odvody do socialnej poistovne... este som tam neposielal.. som zivnostnik.. poslal som vypis z danoveho priznania.. mal by som platit minimalne odvody (to si pamatam) ale neviem kolko to je... dosiel mi z poistovne papier je tam moje idendif. cislo aj cislo uctu.. ale neviem nic ostatne:
ze odkedy mam zacat platit? a za aky mesiac
a kolko to mam platit?
mam platit vsetko naraz.. viem ze tam je nemocenske a dochodkove a tak. to sa plati v jednej sume? alebo ako to je?
dakujem

Minimálne poistné je z vymeriavacieho základu 6900,- Sk vo výške 2.288,- SK. Táto suma sa po prvýkrát v tvojom prípade platí za mesiac júl a to do 8.8.2006. Poistné je potom splatné každý mesiac do 8. dňa. Teda do 8.9. musíš zaplatiť poistné za august atď. až kým sa suma nezvýši (očakávame v októbri) a potom až do 30.6.2007. Najčastejšie to podnikatelia platia formou trvalého príkazu z podnikateľského účtu. Číslo účtu je uvedené na liste, v ktorom ti poisťovňa pridelila IČ. Toto IČ je zároveň Variabilný symbol, nezabudni ho uviesť, inak sa ti môže stať, že ti po čase príde list z poisťovne, že neplatíš...
V príkaze na úhradu ďalej uvádzaš konštantný symbol, čo je vlastne číslo 3118. Špecifický symbol je mmrrrr, to znamená za júl 072006.
chandler
27.08.06,15:23
super... dakujem .. teda nie je super ze uz som mal davno zaplatit :) ale to ze som dostal taku rychlu a presnu odpoved... este raz dakujem
Orsz
27.08.06,18:40
super... dakujem .. teda nie je super ze uz som mal davno zaplatit :) ale to ze som dostal taku rychlu a presnu odpoved... este raz dakujem
Neboj sa Chandler, rýchlo to doplať, a bude to OK, nemali by ťa penalizovať, urobili by tak, ak by si to neplatil dlhodobejšie. A napokon si v začiatkoch, takže Ti to odpustia. Nezabudni aj na zdravotné poistenie, to sa z minimal.mzdy platí 966,- mesačne. Platí sa v takých istých intervaloch ako SP. Môžeš to platiť aj v šekoch, sú dostupné predtlačené na SP a ZP.