Ľaľa
14.04.19,19:50
Zamestnanec odpracoval

177,5 hodín /mesačný fond 157,5 hod + 20 hodín nadčas/, Jeho hrubá sa skladá zo mzdy za fond prac. času, zo mzdy za prácu nadčas, z príplatkov za prácu nadčas, so, ne, noc. Pri posudzovaní či mzda zamestnanca spĺňa minimálny mzdový nárok pre I. stup. náročnosti treba brať v úvahu mzdu+prémie a všetky odpracované hodiny vrátane práce nadčas, alebo brať v úvahu len mzdu za fond prac. času+prémie+príplatok za so, ne? Ďakujem
veronikasad
14.04.19,18:03
prilož výplatnú pásku bez osobných údajov
Ľaľa
14.04.19,18:24
Ďakujem veronikasad. Spôsob výpočtu viem, teraz som si pozerala § 120 ZP ods,. 2 kde sa píše, že za mzdu sa nepovažuje mzda podľa § 121-teda mzda a príplatok za nadčas....a tak mi vychádza, že pri výpočte, či mzda zamestnanca dosahuje minimálny hodinový nárok by som mala brať v úvahu mzdu +prémie+príplatok za prácu v so,ne/157,5 hod., alebo z výpočtu vylúčiť príplatok za so, ne? Pásku mám v robote. Ďakujem
veronikasad
14.04.19,18:26
Príplatok za prácu nadčas, SO, NE, nočný príplatok sa nezahrňa do minimálnej mzdy.

Minimálnu mzdu tvorí len základná mzda (vrátane mzdy za prácu nadčas) + pohyblivá zločka (prémie, odmeny). Keď vydelíš súčet týchto zložiek počtom odpracovaných hodín (vrátane nadčasov), hodinová mzda nesmie byť nižšia ako minimálna.
Ľaľa
14.04.19,18:36
Len pri uistenie - čiže nesmie byť nižšia ako minimálny mzdový nárok pre I. stupeň náročnosti pri 37,5 hod.ust.týž.prac. čase čo je 3,1883 eur/hod.-konkrétne u tohto zamestnanca je zaradený do I. stupňa náročnosti pri 37,5 hod. ustanovenom týžd. prac. čase. Ďakujem.
veronikasad
14.04.19,18:38
Pokial neide o pracovný pomer na krtaší pracovný čas, platí pre neho min.mzda pre I. stupeň náíročnosti pri 37,5 hod.prac.čase
Ľaľa
14.04.19,18:59
Ďakujem.