Peter300df
15.04.19,12:04
Čo sa stane keď vás zastavia v Nemecku a máte zadržaný VP na Slovensku , prišlo mi predvolanie na políciu , resp. Keď neprídem na predvolanie , ale sú tresty s pokuty ?
ivka70
15.04.19,10:10
v Nemecku jazdis? bez zadrzaneho VP? predvolali ta na Slovenku? kvoli tomu zadrzanemu VP?
Peter300df
15.04.19,10:23
Predvolali ma v Nemecku kvôli tomu že som šiel bez VP
Chobot
15.04.19,12:02
Tak si porušil Nemecké zákony - jazdil si bez príslušného oprávnenia. Netuším, či majú za to iba pokuty alebo iné tresty.
bettylou
15.04.19,12:08
Marenie úradného rozhodnutia.., jazda bez oprávnenia. Záleží aj na okolnostiach, či si porušil aj nejaké ďalšie predpisy alebo nie, či máš predošlý záznam v registri..
bettylou
15.04.19,12:09
vo všeobecnosti pokuta
buchač
15.04.19,18:37
Vedenie motorového vozidla v čase jeho zadržania (okrem prípadu, ak má vodič povolenú jazdu) sa považuje za priestupok, za ktorý môže byť jeho páchateľovi v priestupkovom konaní uložená pokuta od 300 € až do výšky 1 300 € a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá od jedného roka do piatich rokov.
----------------------
Fahren ohne Führerschein ist nicht gleichzusetzen mit Fahren ohne Fahrerlaubnis letzteres stellt eine Straftat dar ( § 21 StVG ).

Ide o trestný čin...
profesional
19.04.19,09:38
Nejde o marenie úradného rozhodnutia. Právo SR je striktne jurisdikčné. Tj. zákaz vedenia motorového vozidla platí len pre územie SR. Vedením motorového vozidla mimo SR, nedochádza k mareniu úradného rozhodnutia.

Prečo trepeš o tom, čomu nerozumieš? To aj do neurochirurgie kecáš? Čo tak prenechať právo právnikom?
profesional
19.04.19,09:41
Absolútne zanedbávaš jurisdikčný princíp. Tým, že má jazdu zakázanú len na území SR, dopustil sa v Nemecku iba priestupku, za ktorý dostane pokutu. To, o čom ty píšeš, by sa ulatnilo, keby mal uložený zákaz jazdy v Nemecku. A to nemá.

Prečo ako neprávnik skúšaš amatérsky fušovať do právničiny? To aj nerochirurgom chodíš radiť ich pacientom pred ambulanciu?
profesional
19.04.19,09:43
Dostal si predvolanie v konaní o priestupku. Ak neprídeš, dostaneš hornú hranicu pokuty. Ak prídeš a vysvetlíš, že VP máš zadržaný len v SR, tak dostaneš dolnú hranicu. Horná je 3000 Eur, dolná 100 Eur.
buchač
19.04.19,11:52
Hm...zle som asi čítal...bol som v tom, že sa jedná o krajinu nadľudí.

Ale to ťa nejak neoprávňuje byť prudký....či ?
Na druhej strane kde je záruka, že máš pravdu ?
Lebo pokiaľ dobre viem, už si bol nachytaný na hruškách...či ? ;)
profesional
20.04.19,19:04
Ach jaj.. škoda na toto reagovať..

Naozaj, ak nerozumieš elementárnym základom práva - a jurisdikčný princíp patrí k základom - čo sa vôbec vyjadruješ?

Čo majú akísi nadľudia s jurisdikčnosťou?