julous
15.04.19,15:09
dobry den prajem,
chcel by som vas poziadat o informaciu/odpoved konzultaciu k teme poplatky v zmysle zmluvy o výkone spravy v bytovom dome.

Sme špecifický objekt sme 2. bytvé domy. nachadzaju sa vedla seba ale nie su spojené. cast bytov sa pouziva na prenajom cez 3 strany ako je booking.com, Airbnb. rozne realitne kancelarie a napriamo cez web stranky a verejnu inzerciu.
zvysok byty pouziva na svoje sukromne vyuzivanie byvanie a pripadne prenajom kamaratom / rodine.
Jedna sa o marketingovo apartmanovy komplex vo Vysokych Tatrach.

v zmysle tejto specifickej stavby nam developer nanutil cca 10 rokov dozadu zmluvu o výkone ktora obsahuje okrem standardných vecí aj iné položky:

- recepcia a jej cinnost
- domovy telefon (pevna linka)
- internet a TV centrálny pre cely objekt
- informacia na internete (najomne.sk)

moja otazka je mam dake pravo rozporovat tieto polozky, resp. sudnou cestou ich zrusit? Moje argumenty preco ich nechcem su nasledovne:

- recepcia a jej cinnost - táto sa nenachadza v nasom dome, nevyuživam ju ja ani nikto iný
- domovy telefon (pevna linka) - ani nemame telefon a nikdy som z neho nevolal.
- internet a TV centralny pre celý objekt - tuto vec si viem samotatne zajednat alebo nemat (free telka, internet cez mobil)
- informácia na internete (najomne.sk) - sluzba tretej strany nepouziva ...

každá položka stoji dake peniaze mesacne a celkovo natom prerabame cca 40 euro mesacne, platíme za nieco co nechceme, neoptrebujeme a netýka sa správy nehnutelností ... Cez schodzu neviem zmenit tieto polozky resp. zrusit.
da sa to dat na súd? ak ano vyhrám ho niekedy?
Julo