georgy95
15.04.19,20:17
Zdravím,

táto téma sa (nie len tu) riešila niekoľkokrát. Spoločné pivničné priestory sú zapratané starými práčkami, sušičkami, skriňami, handrami, pneumatikami, doskami, papiermi a čo ja viem čím ešte. Bicykle, kočíky a podobné veci, ktoré sa používajú, s tými nie je problém. Ale popri tom ostatnom bordeli sa ledva dá pohnúť. Videl som kopec príspevkov, že vyzvali ľudí aby si to odpratali a keď sa tak nestalo, tak to vyhodili. Nie je to nelegálne? Nepovažuje sa to za odcudzenie alebo poškodenie majetku? Vylepili sme oznamy, kde sa odvolávame na domový poriadok, v ktorom sa píše, že nadrozmerné predmety a odpad sa tam skladovať nemôžu, a teda nech si veci odpracú. Ak sa tak nestane, môžeme ich vyhádzať?

Druhá vec:
Nie sme majiteľmi bytov, sú to mestské byty, za ktoré platíme mestu nájom. Je tu 11 bytov a 12 pivníc, pričom každý byt má pridelenú jednu pivnicu a dvanásta je spoločná na náradie, lopaty, atď. (to je uvedené v domovom poriadku). Avšak jeden susedko súkromník si pivnicu privlastnil a zamkol a má k nej prístup len on (má teda dve, a spoločná nikde). Môžeme aj jeho vyzvať na opätovné sprístupnenie pivnice? Je možné, že sa dohodol s mestom, a platí si za ňu? Ak áno, nemuseli o tom infromovať ostatných nájomníkov?

Ďakujem.
buchač
15.04.19,18:51
Základ je asi v porekadle..." Čo ma nepáli, nehasím..."
Tento problém by som posunul na Bytový podnik mesta...nech sa stará.
Vy vyhodíte haraburdy, no rýchlo sa dá prísť k nejakému problému, k zlým susedským vzťahom...
Ale taká kontrola (tichý bonz) od hasičov by určite urýchlila vyriešenie situácie...;)

Áno, je možné, že prišlo k nejakej dohode...
Nie, nemuseli...iné je to v domoch, kde sa byty odkúpili. Tam je potrebný súhlas všetkých vlastníkov v danom vchode, aby došlo k prenájmu nebytového priestoru.
Poznámka - viem, o čom vravím, mal som prenajatý nebytový priestor.
vicktor
16.04.19,06:48
Okrem vylepenia oznamu asi treba na domovej schodzi odsuhlasit postup vypratania, obehat vsetkych s tym, ze bude velke upratovanie, aby si v prvom kroku oznacil svoje a v druhom odniesol, nech to podpisu. (Asi nikto nebude sam stahovat, ved si povie ze druhi spravia za neho.)
Potom zavolate vypratavacov alebo napisete ziadost mestu. Podla odpovede napisete druhu ziadost a kopiu napr. tym hasicom.

Kde je teraz naradie? Ved sa opytajte chlapa na zaklade coho pivnicu "privatizoval".
georgy95
16.04.19,07:08
No za sedemnásť rokov, čo tieto bytovky stoja, a bývame tu, sme ani raz nemali schôdzu, nikto sa o to nezaujíma, ani "domový dôverník" . Keby sa aj nejaká zvolala, tak z tých 11 rodín, príde možno 5.

No nejaké náradie je teraz v jednej starej skrini, ktorú tam niekto dotrepal, nejaké je len tak v tej spoločnej pivnici pohodené a nejaké zas majú niektorí vo vlastných pivniciach.

No viete, to je ten typ suseda, že "vy ste nič a ja som všetko". Býva tu ani nie dva roky, a myslí si, že mu to tu patrí. Furt niečo komentuje, niečo sa mu nepáči, hlavne, že on je pán dokonalý. Máme spoločné vchodové dvere, čo sa dajú otvoriť do určitého bodu, a potom ostanú otvorené. Niekedy boli otvorené dlhšie (aby sa vetral smrad napríklad aj z jeho cigariet), no jemu sa to nepáčilo, tak tam navŕtal do zeme takú zarážku, aby sa nedali dvere otvoriť natoľko aby tak ostali. Skoro ma vykotilo, keď som to zbadal. To keď budeme niečo nosiť, tak zakaždým máme dvere otvárať, alebo ich má niekto držať, ne? Jeho dvere sú to, či čo?!! Ale to je pomimo, to len príklad.
Suseda sa ho pýtala na tú pivnicu, lebo máme 6 pivníc na pravej strane a 6 na ľavej a bytom sú pridelené podľa toho, na ktorej strane je byt. On býva na pravej a má tam pivnicu, ale chodí aj do ľavej, kde je tá spomínaná spoločná. Suseda sa ho pýtala len tak zo zaujímavosti, že prečo má na druhej strane pivnicu? Odpoveď bolo niečo v zmysle: "Suseda neriešte!".
Celkovo je to proste človek, čo si robí čo chce
bettylou
16.04.19,07:11
šak tú zarážku vyber alebo odrež flexou, čo chceš kvôli tomu mestské konanie?
marleau
16.04.19,07:46
ja som v podobnom prípade napísal na dvere, že boli videné v priestoroch dva veľké potkany, najbližšiu sobotu to vyzeralo ako za komoušov sobota cti - neochotne ale predsa
georgy95
16.04.19,07:50
Ja nechcem konanie. Zarážku som už dávnejšie vybral. On ju dal naspäť a prilepil niečím, potom som vytrhol aj tú. Toto už je vyriešené. To bol len príklad.
bettylou
16.04.19,09:02
aha. ok
PotPalo
16.04.19,11:20
Napísať oznam, aj na brány, aj do schránok, že neoznačené veci v spoločných priestoroch budú zlikvidované k dátumu tomu a tomu. Nech si každý označí visačkou čo je jeho. Je totiž zvyk, že keď sa niekto sťahuje a predáva byt, tak veci nanosí do pivnice. Potom už nikomu nepatria, vlastník je fuč, a takto sa zbavil odpadu. Počkať si na jarné/jesenné upratovanie a neoznačené veci vynosiť do veľkokapacitného kontajnera. Pokiaľ sú všetci lenivý ako vši, tak na to vypratanie zavolať firmu a pekne zaplatiť nemalú čiastku z fondu opráv.
kopretinka
16.04.19,11:39
To nie sú byty v OV,ale mestské,nájomné.On tam nemôže vyvesovať žiadne oznamy,ani nič vyhadzovať.A už vôbec nič platiť z fondu ipráv
georgy95
16.04.19,18:14
Veď právo toto. Že som neviem, či si to môžeme my takto nejako riešiť, alebo tým, že sú to mestské byty, tak nemôžeme. Lenže mesto sa tiež nestará. A fond opráv nemáme. Keď sa niečo poškodí, malo by to vyriešiť mesto. Už ako by sa stalo.