Palo266
16.04.19,18:55
Dlhodobo pracujeme na 12 hodinové zmeny(nepretržitá prevádzka) a na pracovnej zmluve máme 3 zmennú prevádzku.stravne lístky nám dáva podľa pracovnych dní v mesiaci a dovolenku na jednu zmenu odráta 1,5 dna.Vyplatu dáva minimalku na účet ostatné do ruky príplatky za soboty nedele sviatky žiadne jedine za nočnú a rizikový máme dá sa stým niečo robiť? V zmluve nemáme nič o nadcasoch a dvanásť hodinových zmenách
veronikasad
16.04.19,17:08
Dá, "tichý" bonz na inšpektorát práce. Len musíte mať dostatok dôkazov a pozor, aby ste neboli spoluviníci, ktorí s čiernou mzdou súhlasia ...
buchač
16.04.19,17:10
Ak si v tom veku do tých 40 rokov, nuž si hľadaj čím skôr nejakú inú robotu, kde firma neojebabráva a nevyjebabráva ...viď aj tvoj problém s dovolenkou.
Palo266
16.04.19,17:11
Toto by som nerád takto riešil lebo robí tu veľa ľudí ktorí už si iné zamestnanie nenájdu a robiť nepriek im nechcem skôr sa mi jedna o to že proste ak chce od nás 12tky tak nám musí preplácať príplatky za víkendy nie ?
Palo266
16.04.19,17:13
No toto si už riešim a je mi jasné že lepšie to tu nebude nikdy plus ktomu keď neplatia ani odvody
veronikasad
16.04.19,17:13
Je uplne jedno či robíš 8-čky alebo 12-ky, patria ti za prácu v sobotu a nedelu príplatky v zmysle Zákonníka práce, ktoré sa odvíjajä od minimálnej mzdy pre I. stupeň náročnosti.
buchač
16.04.19,17:16
Palo266 (Dnes 20:13) plus ktomu keď neplatia ani odvody
==============
Ty vieš, že sa neplatia odvody a napriek tomu makáš na jeho podnikateľský úd ?
Sorry, ale nie si normálny...neber ako urážku.
Palo266
16.04.19,17:18
No to sme sa dozvedeli nedávno náhodou ale už to dlho nepotrvá a idem do pecka odtiaľto takže možno normálny som aj keď trochu neskôr :D nie pohode to mi došlo hneď ako som to zistil že to je katastrofa celé
veronikasad
16.04.19,17:21
ak chceš vedieť naisto, že zamestnávatel neplatí odvody, vyžiadaj si z ústredia SP výpis z dôchodkového účtu. Tam teraz uvádzajú či bolo poistné zaplatené.
Palo266
16.04.19,17:25
To už mám všetko overené vyzistene mam urobený aj prístup na účet v soc poisťovni atď atď takze to som si istý dokonca som zistil že som nebol ani prihlásený v zdravotnej takže paráda ale už som si to všetko dal do poriadku
veronikasad
16.04.19,17:26
Nemáš náhodou uzatvorenú pracovnú zmluvu s odvodovou výnimkou ? (zamestnávatel za teba legálne neplatí odvody) ?
Palo266
16.04.19,17:33
Nie normálna klasická zmluva žiadne výnimky ani nič podobné ono totiž ja som až časom zistil že oni neplatili odvody nikdy a furt menily len názov firmy ako teraz už začali ževraj platiť aspoň ja to mám ok čo som sa informoval ale ostatný neviem