etuliacik
16.04.19,21:35
Dobry vecer,

v januari som zabudla dat do uctovnictva doklad za kupu dialnicnej znamky, cim som neuplatnila aj odpocet DPH.
Prosim ako postupovat?
Co som sa docitala, tak odpocet DPH mozem uplatnit aj teraz v aprili v danovom priznani za marec, ale ako to spravne cele zauctovat s akymi datumami/zdanitelne plnenie ak doklad resp.datum vystavenia je v januari...
a co konrolny vykaz a danove priznanie k DPH?

vopred dakujem.
Tweety
17.04.19,08:33
Môžeš uplatniť aj v apríli, najneskôr v poslednom zdaňovacom období roka. V KV uvedieš dátumy z dokladu.
etuliacik
18.04.19,18:15
Ďakujem za odpoveď. Toto mi je už jasné, ale s akými dátumami zauctujem doklad o kúpe známky, keď na ňom je januárový dátum a aj úhrada BV bola v januári??? Vďaka
etuliacik
23.04.19,17:41
Prosím poradí mi niekto? Ďakujem
mondes
23.04.19,18:14
V akom programe pracuješ? Ja mám od Krosu a tam je možné doklad zaúčtovať s aktuálnymi dátumami a až potom sa zmení dátum uplatnenia dane. Ja dávam dátum uplatnenia dane vždy k prvému dňu mesiaca alebo kvartálu, v ktorom chcem DPH uplatniť. .....Ak Ti program neumožňuje postupovať ako píšem vyššie, tak zaúčtuj doklad k prvému dňu mesiaca, v ktorom chceš uplatniť DPH a urob si na doklad poznámku, prečo to bolo účtované takto.
etuliacik
23.04.19,18:44
Áno, ďakujem aj ja pracujem v omege od krosu a už som na to prišla, že je tam aj taká možnosť. Oki doklad zaevidujem k prvému dňu daného mesiaca ako píšeš. Ešte raz vďaka;)