emilka71
17.04.19,06:35
Mozem odmietnut pracu ktoru mi ponukol urad prace ,z dovodu samozivitel,malolete dieta , dlžka dochadzania a zdravotne problemy ?
ivka70
17.04.19,06:02
Mozes odmietnut pracu, nikto ale nezaruci, ze ta potom z evidencie UP nevyradia.
Ani jeden z tych dovodov nie je definovany ako dovod na odmietnutie prace.
Skor tie zdravotne dovody su, ale to musis kvoli nim neprejst vstupnou prehliadkou. Nemozes si ty povedat, ze to pre teba vhodne nie je.
Ak teda lekar posudi, ze ta praca nie je pre teba vhodna zo zdravotnych dovodov, tak PP uzavrety nebude.
kopretinka
17.04.19,06:08
Z akeho dovodu sa opakovane pytas na to iste??? Uz ti bolo predsa odpovedane.
dmc
17.04.19,06:52
...otazka by mala zniet - naco si sa potom hlasila ako uchadzat o pracu na urade prace ????? odpisovala si poucenie kde boli vysvetlene podmienky uchadzaca o zamestnanie - takze by si to mala ovladat. Nemas povinnost pracovat. Mas moznost si zohnat pracu sama - aka ti bude vyhovovat.
emilka71
17.04.19,07:03
Áno pracovala som doposiaľ a áno, som si vedomá, čo som podpisovala, ale zároveň moja požiadavka bola o akú prácu mám záujem z dôvodov, aké som uviedla. Nebola som ešte nikdy nezamestnaná a čas ostať doma a hladat si prácu, ktorá mi vyhovuje, potrebuje nejaký čas. Asi tak. Ale ďakujem za odpoveď
ivka70
17.04.19,07:13
Podla tvojich otazok to vsak skor vyzera na to, ze hladas dovod preco nepracovat. Naozaj nemusis byt evidovana na UP, ak nechces respektovat svoje povinnosti, ktore su s tym spojene.
veronikasad
17.04.19,07:14
Je to práca na smeny ? Doplň vek dieťaťa
Katy a R
17.04.19,08:03
Čoby si nemohla odmietnuť - veď je to len na tebe, či tú prácu chceš, alebo nechceš:) .
Samozrejme, ak si sa evidovala na UPSVaR - tak si súhlasila s podmienkami, ktoré máš určené - ak ich nedodržíš (treba si ich prečítať, tam máš všetko) - vyradia ťa.
Ale evidencia na UPSVaR predsa nie je povinná ... vôbec sa tam nemusíš unúvať chodiť. Však si sama môžeš nájsť, čo ti bude vyhovovať ☺
Do zoznamu UoZ sa zaraďujú takí ľudia, ktorí chcú robiť a v podstate žiadajú UPSVaR o pomoc pri hľadaní zamestnania. :)
PotPalo
17.04.19,08:25
Zober prácu, a len čo dostaneš pracovnú zmluvu, už tam viac nechoď. Vyhodia ťa. Aj vlk sa nažerie, aj koza zostane celá. Na slovensku sa to takto robí. Tu neplatí nejaké že ti konkrétna práca nevyhovuje, o to sa úradníci nestarajú. Odmietneš - je zle. Prijmeš, je dobre, spolupracuješ, psi štekajú, karavána ide ďalej...
veronikasad
17.04.19,08:40
Nie je to také jednoduché ako si to predstavuješ ty

(14) Do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa nezaradí občan, ktorý

f) bol počas troch rokov opakovane vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie podľa § 36 ods. 1 písm. a) z dôvodu nástupu do vhodného zamestnania sprostredkovaného úradom a toto zamestnanie sa opakovane skončilo do jedného mesiaca od jeho vzniku, a to počas šiestich mesiacov od skončenia zamestnania; to sa nevzťahuje na skončenie zamestnania občanom z dôvodu, pre ktorý môže zamestnanec okamžite skončiť pracovný pomer,
PotPalo
17.04.19,08:58
Takže úrad práce môže ponúknuť hocijakú prácu, aj slabo platenú a na zmeny, a nieje iná možnosť iba ju prijať? No čo už, sme otroci. Ale o to predsa v kapitalizme ide, jedni sú páni, druhý otroci.
kn-alka
17.04.19,09:09
Moja rada:

na úrade práce NIČ neodmietaš, ale ideš do firmy, kam ťa pošlú, zahráš sa na "debila", ktorý nič neovláda, dostaneš pečiatku, že ťa nechcú, zanesieš na úrad práce a máš splnenú podmienku, že si si hľadala prácu.

Neviem načo treba nad všetkým toľko lamentovať.
ivka70
17.04.19,09:14
Dnes uz su ale firmy, co beru vsetko, co im pride .... a moze sa aj takyto postup obratit proti tebe ....
Katy a R
17.04.19,09:24
ále - nie je to zase až tak,ako píšeš. treba si len dobre prečítať podmienky evidencie ;)