fachman
19.04.19,19:20
Prosím vás o radu.V záhrade chce syn stavať dom,ale skôr sa má tade urobiť nová dedinská kanalizácia odpadových vôd,ako je to s vecným bremenom,a v akej vzdialenosti sa dom môže stavať.
Chobot
19.04.19,20:55
To budú viesť mestskú kanalizáciu cez tvoj pozemok? Dával si na to súhlas? Vieš, kadiaľ bude viesť tá kanalizácia?
bettylou
20.04.19,08:20
Zákon ti citovať neviem, to si vieš nájsť, ale z logického hľadiska, počítaj s tým, že ak by náhodou nastala havária, tak tam potrebujú mašiny prístup, tak aby si tam akurát nemal základy alebo bylinkovú záhradku, prípadne stromček..
misoft
20.04.19,09:51
Nech si podá žiadosť o stavebné povolenie. Pokiaľ tam ešte nie je VB. Potom už budú problémy. Ak by operovali tou kanalizáciou, musia to mať v plánoch rozvoja, územnom pláne - svojvoľne si nemôžu len tak - halabala - viesť kanalizáciu a potom uvaliť VB na súkromný majetok. Ak by začali svojvoľne, bez tvojho súhlasu - môžeš sa brániť podaním odporu, žaloby.
Môžeš operovať i najvyšším zákonom SR - Ústavou (čl.20 ods.1, ods.4)