maca88
28.08.06,06:56
Dobre ránko všetkým, nakoľko neviem kam zaradiť tento príspevok, umiestňujem ho tu.Mám takýto problém.Kúpili sme byt, od 1.9.2006 budeme mať kľúče.Potrebujem zmeniť odberateľa plynu, elektriky a vody.Lenže ešte nemáme list vlastníctva v rukách, všetko je na katastri. Všetko vybavuje realitka. Vie mi niekto poradiť čo na prepisy odberateľa potrebujem, aké doklady....aké žiadosti....na čo nezabudnúť pri preberaní bytu.
alušik
28.08.06,05:15
Čo sa týka elektrikárov, tak tam sme nepotrebovali dokladovať list vlastníctva. Len tam manžel zašiel spolu so starým majiteľom a v jeden deň odhlásili starého odberateľa a prihlásili nás, ako nového odberateľa elektriny. S plynom poradiť neviem... Čo sa týka vody - tak tam sme nevybavovali nič. Vodu vlastne vyúčtuje spoločenstvo vlastníkov bytov, takže tam predseda určite vie, od kedy ide vyúčtovanie na Vás, ako nových majiteľov.;)
maca88
28.08.06,05:24
Dakujem Alusik za info. Akurat v plynarnach mi povedali ze im treba odfaxovat alebo odmailovat list vlastnictva
Orim
28.08.06,17:34
Keď som sa sťahoval ja tak som na plynárňach nemal žiadny problém. Prišiel som tam a nadiktoval stav plynomeru a prihlásil som sa tam. Mali už nadiktovaný stav od predchádzajúceho majiteľa a ten bol taký istý ako som im dal ja. Obdobne to bolo v elektrárňach.
willma
28.08.06,17:37
Pri vode by nebolo od veci informovať správcu o stave vodomerov najlepšie písomne a s podpismi oboch zúčastnených strán.
Elena Navrátilová
28.08.06,17:40
Je to najlepší spôsob ako predísť rôznym problémom pri vyúčtovaní. Pekne správcovi proti podpisu. Pravda pravdúca.
Orim
28.08.06,17:48
To je automatické, všetky merače na teplú aj studenú a ešte aj pomerové na ÚK.
GabiZ
28.08.06,18:17
Niekomu stačí namiesto listu vlastníctva aj návrh na vklad do katastra. S ostatnými príspevkami súhlasím, hlavne čo sa týka vody.
maca88
30.08.06,04:21
Dakujem vsetkym za cenne informacie. Pekny dnik