bacerley
22.04.19,07:06
Ahojte, rozmýšlam že by som vzal do prenájmu pohostinstvo aj z kuchyňou na dedine na východnom slovensku / Zemplín/ okolie Michaloviec. Dedina je od mesta vzdialena cca 10km, pohostinstvo tam nieje ziadne nakolko to v ponuke je zatvorene. Nachadza sa v strede dediny pri kostole a obchode jednota. Obec ma cca 800 obyvatelov s tym ze este dve vedlajsie obce maju postu v obci kde sa nachadza pohostinstvo. Kapacita cca 70-100 ludi, terasa, na hlavnom tahu na Michalovce , moj zamer klasicky hostinec z dobrym pivom + grilovane speciality / klasicke pubove jedla/ + denne menu z rozvozom do okolitých obci. Nakolko niesom z okolia musel by som tam zamestnant ludi. Cena najmu je cca 450 az 500 eur mesiac,,,predtým fungovali 14rokov ale bez kuchyne,,,,myslite si ze to moze byt ziskove? prepocty sice mam a vsetko vychadza pozitivne ale na papieri je to ine ako realita. Nieje to romska obec v obci niesu romovia. Dakujem za vase nazory a rady....
misoft
22.04.19,05:23
Môže. Pokiaľ tam nie je žiadna iná prevádzka podobného typu, najmä chlapi po omši si radi skočia na pivko (ovšem - ak im to ich staré povolia :--- ). Zabezpečiť si dodávateľa na pivo a chľast + nealko. Ale s tými jedlami opatrne - pokiaľ v tej dedine je prevážne staršia generácia, tak to úspech mať nebude (predsa len sa stravujú doma), skôr to osloví mládež a strednú generáciu.
Pokiaľ je to na hlavnom ťahu, máš tam poriadne parkovisko? (A hádam - Lúčky?)
Nezabudni aj na "reklamu" (inak si to nevšimnú) - tam si to valia aj cez dediny 80-tkou. A samozrejme - ak tam kuchyňa nebola - investície do obnovy a vybavenia - v starej budove so starým zariadením ti nikto jesť a piť nebude.
bacerley
22.04.19,05:37
Ahoj,, dodavatel na pivo a chlast to je ok to viem kde a koho zabezpecit s tym by problem nebol, v dedine je aj starsia aj mladsia generacia,,je tam aj materska skola a zakladna skola, kuchyna je tam zariadena urobena len nebola v prevadzke predosli majitelia asi nechceli neviem dovod preco,,,parkovisko cca na 4 auta pred budovou ale hned oproti je velke parkovisko priestor na parkovanie ,,budova je sice stara ale interier a vsetko vnutri renovovane, nove ciste toalety, salonik pre nejake oslavy kapacita cca 40 osob aj so samostatnym vycapnym pultom, plus jedna velka miestnost pohostinstva z vycapnym pultom o kapacite cca 60-80ludi + terasa cca 30 ludi,,,Lučky to niesu,,,ked to bolo zatvorene tak sa tam robili kari, majitelia budovy to organizovali + zabezpecovali catering z mesta naposledy tam bolo 134 ludi ,,,ale to uz bola krcma zavreta riesili iba akcie, no a teraz to tak nam povedali ze to chcu dat do prenajmu lebo majitelia budovy su dochodcovia no a ze ludia z obce sa uz pytaju kedy sa to otvori ze namaju kam chodit atd no ale ja neviem lebo ja niesom odtial,, otazka znie ci sa to pri takom najme a zamestnancoch uzivi,,,,dalsia je vec je predosla otvaracia doba tam bola od 13:00 do 22 co mi nejde do hlavy preco otvarali az tak neskoro ci sa im nechcelo vstavat alebo co,,,+ podla slov tych majitelov budovy tam mali zamestnane mlade baby ktorym to bolo jedno,,,ze sa vyjadrili ze oni maju 30 euro na den a ze im je jedno ci tam ludia budu ci nie takze tak v skratke,,,,
bacerley
22.04.19,05:43
este jedna vec ma napadla ako si pisal nove zariadenie tak zas ked to ma byt klasicky hostinec z poctivym jedlom mozno obycajny ludia z dediny sa radsej najedia tam ako by mali prist do vynovenej v úvodzovkách luxusnej restauracie kde by sa mozno necitili dobre,,,ako priklad uvediem klasicke anglicke puby kde nieje nic vynovene a ludia sa tam citia dobre chodia na gril, rebierka, grilovana ciganska atd atd to v nacancanej restike kde ty to naserviruju v kockatom tanieri a nacapuju nejaky Heineken nenajdes,,,asi vies ako to myslim orientovat sa na jedla k pivu atd a denne menu vozit pre babky pripadne obecne urady,obchod,postu atd
buchač
22.04.19,05:46
Akcie nerieš, to je niečo úplne iné.
NIKDY to nebude mať v bežný deň plné...NIKDY !!!
Prečo nevarili ? ... hm, ja by som aj jeden - dva dôvody vedel...a ty čo myslíš ?
misoft
22.04.19,05:50
Hoď lokalitu, pretože Angelika (Zálužice) to asi nebude, iba ak krčmička v Zálužiciach, ale tá je trochu bokom. Potom zostáva smer MI-PO, alebo MI-KE.
Dáša_
22.04.19,05:52
Môže. Pokiaľ tam nie je žiadna iná prevádzka podobného typu, najmä chlapi po omši si radi skočia na pivko (ovšem - ak im to ich staré povolia :--- ). Zabezpečiť si dodávateľa na pivo a chľast + nealko. Ale s tými jedlami opatrne - pokiaľ v tej dedine je prevážne staršia generácia, tak to úspech mať nebude (predsa len sa stravujú doma), skôr to osloví mládež a strednú generáciu.
Pokiaľ je to na hlavnom ťahu, máš tam poriadne parkovisko? (A hádam - Lúčky?)
Nezabudni aj na "reklamu" (inak si to nevšimnú) - tam si to valia aj cez dediny 80-tkou. A samozrejme - ak tam kuchyňa nebola - investície do obnovy a vybavenia - v starej budove so starým zariadením ti nikto jesť a piť nebude.

no, pokiaľ by mali celý deň čakať na tých 4 chlapov, čo chodia na omšu, že skočia na pivo a zachránia celodennä tržbu, tak to nemusia o tom ani rozmýšľať :D
misoft
22.04.19,05:57
este jedna vec ma napadla ako si pisal nove zariadenie tak zas ked to ma byt klasicky hostinec z poctivym jedlom mozno obycajny ludia z dediny sa radsej najedia tam ako by mali prist do vynovenej v úvodzovkách luxusnej restauracie kde by sa mozno necitili dobre,,,ako priklad uvediem klasicke anglicke puby kde nieje nic vynovene a ludia sa tam citia dobre chodia na gril, rebierka, grilovana ciganska atd atd to v nacancanej restike kde ty to naserviruju v kockatom tanieri a nacapuju nejaky Heineken nenajdes,,,asi vies ako to myslim orientovat sa na jedla k pivu atd a denne menu vozit pre babky pripadne obecne urady,obchod,postu atd
Pub typu "anglický" - tomu sa vyhni! Toto ti nezožerú. A vynovenie - nemyslel som superhyper nové zariadenie, nerez stoličky, sklenené stoly, ale poctivé naše, ale NOVÉ. Na starých stoličkách ti nebudú sedieť,
Gril? Rebierka? Cigánska? Na to ti tiež neskočia. Ak chceš mať zákazníkov aj cez deň - musí to byť poctivá strava, ktorú naservíruješ čo najrýchlejšie (najmä pre okoloidúcich vodičov) a pritom to bude chutné. Gril, cigánska, rebierka - jedine na objednávku - to budú sedieť dlhšie a i viac vypijú :D. A aj preto, aby v prípade zabezpečenia stravy pre starších - klasická strava - bezzubý dedko ti nebude obhrýzať grilované rebierko - starší ľudia majú svoje chute, často špecifikovanú stravu - budeš to vedieť realizovať?
Dáša_
22.04.19,05:58
Poznám krčmu v podobne veľkej obci, ktorá vyžije už x rokov. Len teda, treba veľmi dobre počítať. Normálna krčma chce 2 pracovníčky. Lebo smeny. Ak by k tomu mala pribudnúť aj kuchyňa, to sú Ďalší zamestnanci. Na každého treba počítať minimálne 800-1000€ mesačne. Pri 3 zamestnancoch, aby bolo na výplaty, už to chodí akolo limitu na platiteľa DPH.
Čo sa kuchyne týka, tak veľký problém sú hlavne hygienické predpisy. Ak kuchyňa nebola dlho používaná, sú to podľa mňa dosť veľké investície.
Aj na dedinách si už mnohí dôchodcovia nechávajú voziť obedy. Zvyčajne im obec prispieva. Len teda, aby sa to oplatilo, treba toho viac. Minimalne firmy po okolí a rozvážať obedy aj pre nich. A potom poskytovať jedlo aj na domáce oslavy - na dedine má furt niekto veľké narodeniny, furt príde nejaký kar.....
Celkom dobre sa napodiv na podobne veľkej dedine živí pizzeria s dovážkou jedla aj do okolotých obcí.
marleau
22.04.19,06:13
postupne pridávaj služby do ponuky podľa záujmu, krčma by ťa mala aj tak uživiť, ak samozrejme nechceš, aby živila desať príbuzných
bacerley
22.04.19,06:22
Hoď lokalitu, pretože Angelika (Zálužice) to asi nebude, iba ak krčmička v Zálužiciach, ale tá je trochu bokom. Potom zostáva smer MI-PO, alebo MI-KE.

Obec Stare
misoft
22.04.19,06:48
Tak to je bez šance. Extra zárobky nebudú, klientela taktiež nie. Mládež zo Starého sadne do auta a ide do Strážskeho, alebo do MI. Veď aj preto to tam upadlo.
Pred cca 20-timi rokmi patrilo Jednote - potom to predali.
A okrem toho Staré je na ceste III.triedy - tadiaľ chodia len miestni.
bacerley
22.04.19,06:58
A teda pohostinstvo co tam bolo upadlo lebo sa o to nestarali a preto tam prestali chodit alebo jednoducho niesu ludia..... ale dobre ze si napisal toto lebo ak tu obec poznas tak potom asi zbytocne sa do toho vobec pustat... a to ja som potreboval mat zisk po zaplateni vsetkych nakladov 2tisic eur takze nerealne ze
misoft
22.04.19,07:01
Nereálne! Tržba by tam bola mesačne od 600 do 1000€ - po odpočítaní nákladov by si bol vo veľkom mínuse.
Aby si bol v pluse - musel by si mať vysoké ceny - a nejaké jedlo za 25-30€ na osobu - to je cesta do hrobu.

Keď sa mládež poskladá (napr. 5 ľudí) - za 7€ má benzín tam a späť + jazda po meste a za ostatok sa parádne zabavia.
Do MI majú 14km, do Strážskeho 4km, do Humenného tiež 14km - autom 15 min.
bacerley
22.04.19,07:30
Uf tak teda to je velka bieda, dik ale ze sme mohli o tom diskutovat lebo som bol skoro rozhodnuty ze to berieme, kokos keby som sem nenapisal tak si myslim podla toho co hovorili majitelia budovy ze aka je to super dedina a kolko ludi tam bude chodit atd takze este ze som sem napisal dakujem
pavol54
22.04.19,08:19
"Dobrá dojná krava" sa nepúšťa, takže lepšie dať do prenájmu za isté peniaze ako sa trápiť s neistou tržbou, to je filozofia majiteľov
misoft
22.04.19,09:49
Uf tak teda to je velka bieda, dik ale ze sme mohli o tom diskutovat lebo som bol skoro rozhodnuty ze to berieme, kokos keby som sem nenapisal tak si myslim podla toho co hovorili majitelia budovy ze aka je to super dedina a kolko ludi tam bude chodit atd takze este ze som sem napisal dakujem
Dedina je super, je tichá, mimo hlavého ťahu, bez Romulánov, ľudia sú tam kľudní - ale to je všetko.
bettylou
22.04.19,11:01
skús miesto piva otvoriť mliečny bar, a čerstvé ovocno zeleninové šťavy, asi každý nas.ra ale budúcnosť by to v spojení s grilovaným jedlom mohlo mať, aspoň cez letnú sezónu, ak nie si rasista :D
a na jeseň pečené gaštany, akcie s fazuľovými kotlíkmi, pre stálych
Ide o to akú cieľovú skupinu máš v dosahu a čím ju chceš osloviť
marleau
22.04.19,11:05
Uf tak teda to je velka bieda, dik ale ze sme mohli o tom diskutovat lebo som bol skoro rozhodnuty ze to berieme, kokos keby som sem nenapisal tak si myslim podla toho co hovorili majitelia budovy ze aka je to super dedina a kolko ludi tam bude chodit atd takze este ze som sem napisal dakujem
Keby to bolo tak ako to vravia majitelia, tak si tú krčmu tam otvoria oni.
marleau
22.04.19,11:06
skús miesto piva otvoriť mliečny bar, a čerstvé ovocno zeleninové šťavy, asi každý nas.ra ale budúcnosť by to v spojení s grilovaným jedlom mohlo mať, aspoň cez letnú sezónu, ak nie si rasista :D
a na jeseň pečené gaštany, akcie s fazuľovými kotlíkmi, pre stálych
Ide o to akú cieľovú skupinu máš v dosahu a čím ju chceš osloviť
húposť, ak na Východe (bez urážky) nebudú mať dedinčania na pivo, ta sa zvysoka vykadia na ovocné drahé šťavy, keď majú záhrady plné jabĺk
profesional
05.05.19,05:09
1. V tej lokalite sa ľudia stravujú doma. Sú odmalička tak vychovávaní. Peniaze do jedla vareného mimo domu nedajú. Ma varenie zabudni.
2. Pivo a chlast taký podnik uživia pri mesačnom obrate od 25.000 Eur vyššie. To je na krčmu v takej obci nereálne.

Ruky od toho preč. Je to cesta k bankrotu.