mondes
23.04.19,14:54
Ahojte, zadávam súvisiacu otázku, pretože si neviem rady. Mám faktúru od Worldline. Neviem nikde zistiť, či sa samozdaňuje a ani ktorá suma sa samozdaní. Finančné služby sú od DPH oslobodené, takže provízie by mali ísť mimo DPH, správne? No bolo mi poradené, že práve sumu z faktúry 1,03 eur mám samozdaniť. Prosím Vás, ak má niekto skúsenosť s takouto faktúrou, nech sa podelí. Pripínam aj faktúru. Srdečná vdaka.
misoft
23.04.19,12:59
mimotemy
Ja sa čudujem, že si opäť položila túto otázku, prečo nepokračuješ v pôvodnej otázke?
mondes
23.04.19,13:20
Prečo ste vymazali to, čo ste napísali ako prvé? Ak viete odpovedať, tak mi prosím poradte, ktorú zo súm je potrebné samozdaniť. Ak je to tých 1,03 eur a k úhrade -0,57 eur, ako vysporiadať zvyšok? To sa mi akosi nepozdáva. ......a súvisiacu otázku som zadala preto, lebo som chcela pripnúť aj prílohy. A v komentári to neviem urobiť. No, proste nie som tak počítačovo zdatná. A nemyslím si, že pridaním súvisiacej otázky robím bordel. Ba práve naopak, ak si dobre pamätám, práve preto vznikli tie súvisiace otázky, aby bol poriadok. .....Tak? Viete aj poradiť, alebo len frflať, čo v poslednom čase robíte často, ale žiadnej odpovede sa od Vás nikto nedočká? Ďakujem za Váš čas a správnu odpoveď. Veľmi si to vážim.
Beata Jurkova
16.05.19,12:28
Treba samozdanit celkovu sumu 1,03 EUR.
mondes
16.05.19,16:13
Ďakujem, urobila som to takto. Len ešte ak zaevidujem do záväzkov 1,03 eur a tie samozdanim, tak ako dosiahnem to, aby v záväzkoch mi zostalo -0,57 eur, ktoré by som mohla spárovať s došlou úhradou? Ďakujem krásne.
Beata Jurkova
17.05.19,06:43
Tak neviem ako to funguje u Vas , ale u nas je to takto: Zakaznik zaplati za tovar kartou napr. 25 EUR. Na BV je kredit 24,96 EUR, a v poznamke je uvedene ze kredit 25 a 0,04 poplatok ( provizia). Zauctujem banku celych 25 221/315 a poplatok tiez na 315/221. Potom pride z Atos xls vypis, kde je vsetko rozpisane trzby celkom a provizie z toho za dany mesiac . Potom pride faktura , kde je napr najom za pristroj 10 + provizie 45 a celkom na samozdanenie 55, ale na uhradu 10 EUR. Fakturu rozuctujem 10 - 518 - najomne , 45 - 518 provizia , 55 - 321. Cez interny doklad urobim zapocet 321/315 - provizia uctovana cez banku, a zostane na fakture uz len zostatok na uhradu 10 EUR. Mozno mate taky program ktory ten zapocet spravi hned na fakture, mi to musime riesit cez interny doklad. Pre istotu ucet 315 - trzba za terminal mame nesaldokontny ucet.
mondes
17.05.19,11:47
Super, srdečne ďakujem.