solide
24.04.19,09:33
Ahoj, chcem sa spýtať múdrejších a skúsenejších. Nedávno som prešiel z Windows 7 na Windows 10 - slovenská verzia. Chcem sa ale spýtať:
1/ Neviem ako nastaviť niečo také ako bolo predtým "naposledy otvorené" vo Windows 7, teraz sa mi ukazuje len možnosť "rýchly prístup". Problém mám ale v tom, že keď zvolím túto možnosť, tak sa mi tam ukazujú väčšinou len staré súbory a nie aktuálne z dnešného dňa.
2/keď editujem nejaké súbory ktoré chcem potom uložiť do pôvodnej zložky vždy musím prácne zadávať cestu "uložiť ako", kam to mám uložiť, nedá sa niekde nastaviť aby po prvom zadaní súboru, keď dávam uložiť súbor rovnakého druhu, mi ponúklo cestu predošlého?
3/neviem čo som v nastaveniach prestavil ale vždy mi veľmi dlho vyhľadáva žiadaný súbor, aj keď dám do kolónky "hladať" presný názov súboru.
Neporadí niekto ako to nastaviť?

Ďakujem za každú, dobrú radu. J
Stevo5
24.04.19,10:30
Možno niekto poradí aj iné riešenia, ale:
- "Naposledy otvorené položky" sa dajú zobraziť v nastaveniach Win - na monitore vľavo dolu klik na ikonku Windows, z ponuky vybrať (ozubené koliesko) Nastavenia. V otvorenom okne nastavení vyberieme Prispôsobenie a tam z ponuky na ľavej strane vyberieme Štart. Z ponuky vyber (zapni posuvník) "zobraziť naposledy otvorené položky ..."
- Čo sa týka ukladania súboru, Windows súbor vždy ukladá tam, odkiaľ si súbor otvoril. Teda ak máš niektoré súbory na viacerých miestach, jeden otvoríš, zmeníš a dáš uložiť, tak sa zmení len ten jeden súbor. Nie je treba zadávať cestu "uložiť ako". Over si preto z akého umiestnenia súbor otváraš a po úprave ti ho presne tam aj uloží - stačí ho len zatvoriť.
- Na vyhľadávanie ja osobne nepoužívam Windows, používam Totalcommandér (aj na všetky práce so súbormi), má viac volieb, vieš si jednoducho nastaviť čo má prehľadávať - napríklad aj jeden adresár. Alebo si vytvoriť viac volieb na vyhľadávanie a potom si zvoliť ktorú práve potrebuješ. Je to rýchle a prehľadné.
Ale možno niekto dá tip na lepšie vyhľadávanie priamo vo Windows. Mimochodom vyhľadávanie vo Windows sa zrýchli ak máš zapnuté Indexovanie súborov.
buchač
24.04.19,12:21
Možno pomôže, možno nie...ale ja som si hento nainštaloval, nakoľko ma ten Win 10 serondial už od začiatku...zlatý Win 7.


".... s najväčšou pravdepodobnosťou sú užívatelia, ktorí by chceli byť jeho vzhľad trochu podobný v ponuke Štart windows 7, Ten odporúčame vyskúšať aplikácie tretích strán classic ShellKtorá nedávno vydala beta kompatibilný s Windows 10. "
https://sk.stealthsettings.com/inlocuieste-noul-start-menu-din-windows-10-cu-meniul-de-start-clasic-din-windows-7.html
misoft
24.04.19,16:14
Pre tieto ich "inovácie" - kombinácia klasickej ponuky a dlaždíc - Classic Shell je rozumné riešenie.
duves
22.05.19,06:11
vyskušam, tiež sa motkam vo W10 asi mesiac.
Mária27
22.05.19,06:29
Posledné otvorené - ak nie je v Quick access, tak Downloads
sthruskahe
22.05.19,06:47
Používam Start Menu X. Na W7 a W10. Úplná spokojnosť.