Anndrej
24.04.19,16:04
Pracujem na TPP v Rakusku, avsak nakolko nechcem vyjst z mojho “fachu”, chcel by som jeden vikend v mesiaci pracovat na Slovensku, v mojom povodnom odbore. V takomto pripade je potrebne zo strany SK zamestnavatela vymenit si so socialkou urcite tlaciva a nasledne sa spojit s rakuskymi uradmi, pre dohodnutie platenia odvodov. Do tohto sa, logicky, ziadnemu zamestnavatelovi, kvoli jednemu vikendu, nebude chciet ist - moja otazka teda znie, existuje nieco ako dobrovolna praca? Aby SK zamestnavatel obisiel vsetky peripetie ohladom odvodov do zahranicia? Dakujem za odpovede
misoft
24.04.19,14:25
mimotemy
No - už ťa vidím, ako v piatok po robote v AT sadáš do auta, trieliš na Sk, aby si cez So a Ne u niekoho robil. Už vidím toho zamestnávateľa, aby kvôli tebe uzatváral na So a Ne nejakú zmluvu napr. na brigádu, DoVP, ba dokonca, ak to nie je firma s napr. nepretržitou prevádzkou, kvôli tebe ešte otváral bránu a firmu. Len preto, aby si ty s fachu nevyšiel..... A to navyše na JEDEN víkend v mesiaci - pošle ťa s takýmto vieš kam? Do R*TI!!!!
Anndrej
24.04.19,15:00
Neuveris, ale vlakom to mam do BA za 59min a prevadzky mojho fachu su v kazdom jednom nakupnom centre, takze urcite by sa min. v jednej z nich nasiel clovek, ktory by vikend namiesto v praci, stravil niekde inde. A slovensky zamestnavatel spravi zmluvu aj kvoli jednemu vikendu, ked ma usetrit naklady na zamestnanca co i len za dva dni. Takze dakujem za tvoju nekonstruktivnu radu, angazuj sa radsej na inych forach...
ivka70
24.04.19,16:26
Nie, pre tvoj pripad neexistuje, kedze ide o akusi pracu v nakupnom centre.
Bud si najdes zamestnavatela ochotneho podstupit torturu so zahranicnymi poistovnami alebo si tu pracu od fachu cez vikendy hladaj v AT nakupnom centre.
Mozes si este zalozit zivnost, ak by to, co chces robit, bolo mozne robit cez zivnost a neslo by o zavislu pracu - potom totiz torturu z AT poistovnami budes musiet robit ty za seba.
Anndrej
24.04.19,16:48
Ďakujem