Andrejka8885
24.04.19,16:35
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť prosím čo z listu od exekútora treba zaplatiť lebo je tam kopa čísel ale výsledná suma nikde. Vopred ďakujem za rady
misoft
24.04.19,14:37
No - zatiaľ sme veštecké gule nedostali, čítať myšlienky nevieme, takže ani nevieme, čo tam je napísané.
Čo keby si takto ten list (samozrejme po vymazaní svojich údajov) sem "hodila"?
buchač
24.04.19,14:44
1. Nejak sa mi to nechce veriť, že by tomu tak bolo...ale budiž.

2. Telefonický kontakt na kanceláriu exekútora v "ľúbostnom liste" bude určite...prípadne sa dá nájsť na nete.

3. Rozhodne by som sa nespoliehal na rady z internetu, nakoľko platba exekútorovi nie je sranda.

4. Jednoznačne by som zavolal alebo zbehol osobne a hento vybavoval jedine s ním...jednoznačne a bez diskusií.
Andrejka8885
24.04.19,15:25
Upravila som príspevok.
Andrejka8885
24.04.19,15:28
Dobrý deň, no bohužiaľ je to tak alebo teda aspoň ja sa v tom nevyznám. Kontakt na pani ex je ale dovolať sa tam nedá resp. dá ale s tým že treba prísť osobne alebo písať na mail na ktorý som samozrejme hneď písala ale odpovede od februára niet. Zatiaľ som zaplatila 700 viac doma nemám a účet bloknuty takže len strhávať z platu ale ozaj neviem koľko ešte vlastne treba doplatiť.
ivka70
24.04.19,16:37
Co na tom nie je jasne? Scitas sumy, ktore treba niekam poukazat...
Mária27
24.04.19,17:33
Máš tam 2 neurčité sumy - trovy exekúcie a úroky. Obe závisa od toho, kedy to zaplatíš.
Mária27
24.04.19,19:00
exekučný poriadok

§ 61g Žiadosť povinného o splátky
(1) Povinný môže exekútora žiadať, aby mu bolo povolené splniť vymáhaný nárok na peňažné plnenie v splátkach.
(2) Exekútor splnenie vymáhaného nároku v splátkach povolí vždy, ak
a) povinný je fyzickou osobou,
b) povinný vymáhaný nárok nespochybňuje,
c) nejde o opakovanú žiadosť povinného v exekučnom konaní,
d) vymáhaný nárok presahuje sumu minimálnej mzdy a nepresahuje 2 000 eur,
e) povinný vyhlási, že vymáhaný nárok bude zaplatený najviac v desiatich mesačných splátkach, ktoré s výnimkou prvej a poslednej splátky budú rovnomerne rozvrhnuté,
f) povinný zaplatí prvú splátku najmenej vo výške 50 eur do 15 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie a vyhlási, že ďalšie splátky bude platiť mesačne, a to vždy ku dňu kalendárneho mesiaca, ktorý sa číselne zhoduje s dňom zaplatenia prvej splátky.
(3) So súhlasom oprávneného exekútor splnenie vymáhaného nároku v splátkach povolí aj bez splnenia podmienok podľa odseku 2.
(4) Ak sa plnenie v splátkach povolí, exekútor to oznámi povinnému a oprávnenému a upovedomí ich aj o odklade exekúcie. Na návrh na odklad exekúcie podľa § 61h ods. 1 písm. d) sa v takom prípade v exekúcii neprihliada.
(5) Pri nesplnení niektorej zo splátok riadne a včas sa na povolenie splátok a povolenie odkladu exekúcie neprihliada.

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/233/20190101
marleau
25.04.19,03:16
nič
vicktor
25.04.19,06:06
V prvej casti je len uvod ze o co islo, na druhej strane su sumy na zaplatenie. Sucet dava cca 423 eur, potom by si mala mat u exekutora "preplatok". Nieco z toho este moze ist na dodatocne sankcne uroky.
Ale co je dolezite - pise sa tam "Platitelovi mzdy povinnej sa prikazuje...", t.j. budu ti to znova stahovat z vyplaty. Preto rychlo za exekutorkou s dokladom o zaplateni a nech to aktualizuje voci tebe aj zamestnavatelovi.