bikerkiri
28.08.06,08:14
Dobry den,
ak mozte, poradte mi prosim. Mam uzavretu zmluvu o sprostredkovani. V nej sa pise:

"Na zaklade tejto zmluvy sa Sprostredkovatel zavazuje vyvijat cinnost smerujucu k tomu, aby pre Zaujemcu ziskal vhodnych potencialnych zaujemcov o kupu tovaru vo vlastnictve Zaujemcu."

Problem je v tom, ze Zaujemca ma viacero firiem a ja som mu defacto sprostredkuval predaj pre vsetky jeho firmy, teda nie len pre tu jednu, s ktorou mam podpisanu zmluvu o sprostredkovani. Z toho dovodu mi teraz odmieta vyplatit uz niekolko mesiacov proviziu, lebo velka cast sprostredkovanych predajov sla cez jeho druhu firmu. Ako riesenie navrhol zmenu toho bodu zmluvy, co som pisal hore, na:

"Clanok I., bod 1. sa meni nasledovne :
Sprostredkovatel zavazuje vyvijat cinnost smerujucu k tomu, aby pre Zaujemcu ziskal vhodnych potencialnych zaujemcov o kupu tovaru vo vlastnictve Zaujemcu, a taktiez zaujemcov o kupu tovaru, ktoreho predaj sprostredkuje Zaujemca pre firmu XYZ s.r.o."

Je takato zmena potrebna? Pretoze ked ja sprostredkuvam predaj pre firmu ABC, moze mi byt srdecne jedno, ze odkial ta firma ABC berie tovar, ci je ona dalsim akokeby sprostredkovatelom pre firmu XYZ. Dalsia vec je, ze vsetok tovar vramci sprostredkovania odchadzal pod hlavickou a peciatkou firmy XYZ.

Ako teda postupovat? Dakujem za vsetky Vase odpovede.