JohnyZA
24.04.19,19:10
Ahojte, ake ponorne cerpadlo by ste mi poradili do novo navrtanej studne? Vibracne alebo ponorku? Studna vrtana 12,5m hlbka, 140mm rura, vodny stlpec cca 9m. Vrtaci mi odporucili vibracne. Na nete ho vsak nedoporucuju. Vibraciami vraj sposobuje kalenie a zanasanie vrtu. Ponorku sa bojim dat, aby ju necistoty neznicili. Ako ste zaciatocne cistenie riesili vy? Pocul som aj o cisteni kompresorom vysokym tlakom. Ked som tuto istu otazku polozil predajcovi s cerpadlami povedal ze na cistenie poziciavaju normalne ponorku. Prosim o nejaky konkretny typ cerpadla alebo znacku ktora je fakt dobra. Dakujem
buchač
24.04.19,20:50
Jedno nepochopím.

Objednal si si vrtanie studne ? Tak je ? No asi hej, nakoľko vrtáci odporučili vibračné čerpadlo.
Nuž, stretli ste sa dvaja vrtáci...jeden platil a druhý robil...akurát to bolo lacnejšie a tým pádom aj menej kvalitné....či ?

...a čo nechápem ?
Prečo si si neobjednal 2 in 1...veď existujú firmy, ktoré vyvŕtajú dieru, šturia trúbu a následne všetko vyčistia...dokonca za sebou aj urobia poriadok....viď
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&ei=dMnAXNCjOa2tgweS0aqgDw&q=%C4%8Distenie+vrtan%C3%BDch+studn%C3%AD&oq=%C4%8Distenie+vrstudn%C3%AD&gs_l=psy-ab.1.1.35i304i39j0i7i30j0i13l3j0i7i30j0i13l4.22192 .22765..26376...0.0..0.160.314.0j2......0....1..gw s-wiz.......0i71.ceavZktJfBI

Takže teraz ako ?
No ja by som si teda rozmyslel investovať do kvalitnejšieho čerpadla + hadice nejakú stovečku...nieč by som doložil a zavolal firmu, nech to zrobia poriadne.
JohnyZA
24.04.19,21:10
Super napad hned zajtra zavolam firmu nech to vycistia a rovno si dam vrtnut este jednu studnu keby nieco. To ma nenapadlo. Uvidim akym cerpadlom to budu cistit potom dam vediet, aby sa tu nezakladali rovnake temy. Este raz dik, som tvojim dlznikom.
buchač
24.04.19,21:48
JohnyZA (Dnes 23:10) Super napad hned zajtra zavolam firmu nech to vycistia a rovno si dam vrtnut este jednu studnu keby nieco.
===============
Kľudne môžeme pokračovať v ironickom tóne, nakoľko tak mi to vychádza.
Mne je jedno, koľko si dáš vŕtnuť studní...kľudne aj tri...a keď už budeš vo švungu, tak si nechaj vŕtnuť aj obe kolená...aspoň budeš mať rezervu, keď príde v lete sucho. ;)

Mierne pochybujem, že si čítal aspoň niečo z Gúgľa,,,nuž si zbehni henten link...ono to nie je až taká sranda, a nie hocijaké čerpadlo poriadne vyčistí ten vrt.
A nejde len o vyčistenie ako také...to čerpadlo vytvorí saním/odsaním priestor, aby sa pri používaní vody dostávala táto na povrch už len čistá.
http://www.vija.sk/?cistenie-studne-vrtanej,24

Svojho času sme na rodičovskej záhrade nabíjali rúru do zeme..to bola makačka. Ale ešte väčšia bola potom tá, keď sme ručnou pumpou čistili ten spodok studne.