bacerley
24.04.19,19:51
Dobry den takze dalsia tema: kvalitne slovenske vina na jarmoku co si o tom myslite? Nemyslim rozlievane ale flaskove spojene z ochutnavkami a k tomu moznost darcekovych baleni... flasa vina cca 8-9 eur nemozne kupit v supermarketoch obchodoch atd ako sa pozera na nieco take slovensky spotrebitel? Dakujem
felix1
24.04.19,18:28
Neviem aká je kúpyschopnosť na jarmokoch, ale pred starou radnicou v BA predávali
(19-22.4.2019) skutočne dobré prívlastkové fľaškové vína za cenu 6.-EUR / 0,7 litra + 4 x plast pohár v cene ( vin. oblasť Modra a okolie ) . Ak máš vlastné víno a ponúkneš sklenené poháre ( na zálohu ) , možno to bude po zaplatení predajného miesta ziskové.
Dáša_
24.04.19,18:51
neviem, či sú to kvalitné vína, ale už viackrát som sa na jarmokoch stretla s predajom jahodového a iných ovocných vín. Teda nepila som ani raz, ale v hlave mám uloženú cenu 11€. A keby sa to nepredávalo, asi by nechodili po tých jarmokoch.
felix1
28.04.19,07:49
Asi máš pravdu . Ak si kúpia jahodové víno ( možno aj s prívlastkom... ) , kúpia všetko :)
bettylou
28.04.19,14:26
Kadejaké mali, aj čučoriedkové, aj brusnicové, malinové... také ovocníčkové, v pollitrovkách, či 7mičkách, s peknými nálepkami... chuťovo sladké to bolo asi také ku koláčikom doma poobede na posedenie pre návštevy. Lebo normálne, keby sa tie vínka, čo sa ta našich trhoch koštovali, pili, tak to by bol riadny dunihlav. U nás to veľmi nešlo, tu je taká chudobnejšia oblasť, ale vraveli, že inde sa to predáva.
profesional
05.05.19,05:57
Aká značka?

Chateau de čúčo?

Nie že by som nemal Slovensko rád.. Ale ako môže niekto slovenské víno nazvať kvalitným vínom?

Slovensko nemá geograficky vhodné prírodné podmienky na produkciu kvalitného vína. Síce si slováci nahovárajú, že to dokážj, ale... Je to vytváranie vlastnej fatamorgány.

Ukáž mi jediné slovenské víno v ročnom prehľade World top 1000.

Na svete je len zopár krajín, čo majú na produkciu vína vhodné prírodné podmienky:

Francúzsko
Taliansko
Chile
Gruzínsko - radšej robia koňaky a neplytvajú zdrojmi na víno
Ukraina - slabý marketing, ale im patrí budúcnosť vinárskych trhov
Rusko - kvalitné víno nevyvážajú, určené len pre spotrebu v Rusku

Fľaša naozaj kvalitného vína za 7 Eur? Hahahahaha
buchač
05.05.19,07:10
Hm...
" Slovensko nemá geograficky vhodné prírodné podmienky na produkciu kvalitného vína ? "

Tak ja teda neviem, ale čo je to potom Tokajská oblasť...to je kameňolom ? Kuwy maďarské nám ešte aj toto chceli ukradnúť...prečo asi ?????
https://www.webnoviny.sk/znacka-tokaj-zostava-slovensku-madarsko-na-sude-nepochodilo/
...ozaj...pil si už také 3-6 putňové vínko. V tých pivniciach pod kopcom si asi tiež nebol.

Podľa toho rebríčka z roku 2018 začínajú ceny od 14$.
https://www.winemag.com/toplists/enthusiast-top-100-wines-2018/?s=&drink_type=wine&bce=e,n&pub_date_web=2018-02,2018-03,2018-04,2018-05,2018-06,2018-07,2018-08,2018-09,2018-10,2018-11,2018-12&page=8&sort_by=stock_no&sort_dir=desc&stock_no=1-100&bestbuy_year=2018

Tie ceny ?
Kde si vzal názor, že niečo drahé musí byť aj kvalitné ???
Ak by som premostil, tak podľa ADACu sú z tých luxusnejších áut na hovno (najviac poruchové) Mercedesy .

Všetko je to takpovediac o reklame a o tom marketingu...predsa len je Slovensko malé a je dosť ťažké (ak vôbec) dostať sa na svetové trhy.

Záver ?
Koľko ľudí, toľko chutí...

Podžubovať ťa nemienim...ale snáď nechceš porovnávať tvoju peňaženku (ten výsmech "hahahaha" pri cene) s bežnými návštevníkmi tých trhov.
Ty pôjdeš na pracovný obed, dáte si rozbíf, zeleninku, na zapitie kvalitnejšie vínko, na konci kafe a havanu.......a šmaríš kartu, ktorou všetko zaplatíš z obchodného účtu.
Lenže bežný jedinec si dá obyčajné vínko, ktoré zaplatí zo svojho.

Kuwa to je rozdiel....či ??? Je to kua rozdiel !!!
misoft
05.05.19,13:40
Bóžinku - toľko sprostostí popísať. A vraj "profesional" - profesionálny pod*ubávač.... a antinárodovec....