petronela01
26.04.19,17:23
Dobrý deň,potrebujem poradiť..Mám penzión,mala som hostí,ktorí pri ubytovaní dostali klasický pokladničný blok,zaplatili v hotovosti..Milá pani si po týždni zmyslela ,že si praje pobyt preplatiť u zamestnávateľa. Žiadala ma teda po telefóne, aby som jej poslala faktúru poštou na jej meno so všetkými náležitosťami, aby jej pobyt pre platili . Otázka znie, môžem blok stornovať,nahodiť úhradu faktúry v hotovosti a urobiť faktúru na jej meno?Musím mať originálny teda prvotný blok,ktorý som jej dala po pobyte?mám jej poslať storno bloku a nový blok- úhradu faktúry spolu s faktúrou?alebo mi ten prvotný blok ktorý som jej dala netreba?Ďakujem za odpoveď
Onko
26.04.19,16:28
Zostane jej pôvodný blok a dostane storno pôvodného + nový blok.
petronela01
26.04.19,16:32
Ďakujem za odpoveď,a mne teda netreba nič,ani kópiu účtu?ani storna?ďakujem
Onko
26.04.19,16:46
Závisí od toho, ako máte riešené účtovníctvo. Teoreticky môžete všetko evidovať len elektronicky a na papieri nemusíte skladovať nič. To si musíte vyriešiť so svojim účtovníkom, že aké podklady potrebuje.
annova
27.04.19,20:24
Zamestnavatel jej ubytovanie preplati i na zaklade pokladnicneho bloku, faktura nieje podmienkou. A preco vlastne chce fakturu na jej meno a nie na firmu? Musela byt predsa na sluzobnu cestu vyslana, blok je doklad o uhrade ubytka.
Ak chcete stornovat blok, original stornacie bloku dostane zakaznik, kopiu blocku a vratenie penazi si musite zauctovat do uctovnictva.
petronela01
28.04.19,07:00
Nebola to služobka,chcela si dať preplatiť pobyt na základe zákona o rekreacii zamestnancov