Žabinka
27.04.19,08:22
Kúpila som si trvalky? a zabudla som názvy.. Pani čo mi ich predala už na tržnici nie je.. :) Vedel by mi niekto poradiť ich mená?
Oliwa
27.04.19,07:47
https://www.sieberz.sk/termek/kamejka-modra-heavenly-blue-3/
Nízka, plazivá, niečo ako flox, pekné modré kvietky, na druhý či tretí rok mi ale vyhynula.
http://huradozahrady.com/cytisus-janovec-zanovat-cilimnik/
Tá žltá je cytisus - sú rôzne druhy. Mala som kríčkový, je to taká metlovitá rastlina. Narástla veľká asi meter a pol, vtedy som ju ešte nepoznala, že ako ju strihať a množiť, časom zdrevnatela a zmohnutnela, museli sme ju vykopať. Keď kvitne, je ako zlatý dážď. Farby sú ale rôzne, oranžová, ružová, červená... Toto vyzerá na nejaký plazivý druh, sú aj vyšľachtené do tvaru stromčeka.
afrikánka
27.04.19,08:02
Nie som si ista,, ci ide o cytisus...listocky su ine
Tiez som mala zlty a bordovy a tiez sme vykopali, hoci ten zlty som od mlada strihala do gule o priemere cca 60 cm. Pohlad pocas kvitnutia bol nadherny, ale nakoniec musel ist von. Myslim, ze potrebuje rast volne na vacsom priestore, typu parkovej vysadby. Na mensie pozemky vhodny, ako soliter, potrebuje vsak velky priestor.
Oliwa
27.04.19,08:17
Podľa lístkov by to mohol byť tento:
https://www.thompson-morgan.com/p/cytisus-phebus/t71337TM
afrikánka
27.04.19,08:25
Mohol by byt...tak to bude potom parada:)
Dáša_
27.04.19,09:04
Dievčata, potrebovala by som nakopnúť - chystám pred barák velké kvetináče. Ale fest velké, cca 1,2x0,x0,8x0,8. moja predstava je, že dva spojím pergolou s niečím popínavým. A zvyšok nejaké trvalky. Napadne vás niečo, čo by v tom mohlo existovať? Prvý nápad sú popínavé ruže a levanduľa. Ale možno máte tip na niečo lepšie. Jeden možno bude aj skalkový, ale ten bude menší na výšku
afrikánka
27.04.19,09:16
Pred domcek?
Bolo by treba vidiet...aky dom, typ, vyska, celkove ponatie pergoly, jej vyznam...
Popinave ruze krasa, ale co v zime? To by som skor asi na terasu, na zahradu, zhadzuje to na zimu listocky
Žabinka
27.04.19,09:19
super, ďakujem.. :) mám v pláne toto leto sa z nich tešiť doma na terase, a po lete presadím do skalky na chalupu..
Dáša_
27.04.19,09:32
Pred domcek?
Bolo by treba vidiet...aky dom, typ, vyska, celkove ponatie pergoly, jej vyznam...
Popinave ruze krasa, ale co v zime? To by som skor asi na terasu, na zahradu, zhadzuje to na zimu listocky

bytovka s velkou, voľne prístupnou terasou. Na zimu sa to nebude spratovat, preto tak velké. Pravdepodobne to bude aj izolované, takže risknem to, že to ostane na zimu vonku. Pergola bude jednoduchá, povedala by som iba rebrík ohnutý do oblúka. Z jedného kvetináča do druhého

Dva betónové kvetináče, len trochu menšie tam už sú pár rokov. Rastie tam hortenzia a niečo drobné skalkové. V druhom sú letničky.

Ešte pridám, celý deň tam je slnko. Teda skoro celý deň
afrikánka
27.04.19,10:25
Tak to by slo, v betonovych by nemalo vymrznut. Ak budes vyberat hlinu, bolo by dobre pre istotu dat bublinkovu foliu a dobre osadit, zaistit oporu pre ruze, aby ich nevyvratil vietor. Mozno by som navrtala do kvetinaca aj nejake istiace skrutky...