chorcheBA
30.04.19,11:15
Žumpa je stará možno až 40 rokov. pred 20 rokmi som ju vyčistil, vyspravil som steny a napustil Sikkatonom. Dva roky sa mi tam bez problémov zhromažďovala dažďová voda na zalievanie záhrady. Potom na vedľajšom pozemku začal stavať sused nový dom, keď robíjali základy starej záhradnej chatky, tak vibrácie spôsobili mikrotrhliny v obvodových stenách a žumpa prestala tesniť. Nepomohlo ani znovu napúšťanie Sikkatonom, ten kryštalizuje len jeden krát.
Existuje nejaký netoxický hydroizolačný náter? Alebo mám kúpiť jazierkovú fóliu a zlepiť ju vo vnútri?
A ešte sa mi vydroľuje strop žumpy a vypadávajú zo stropu celé kamene. Stačí penetrák a kléber? resp. hydroizolácia Ben Braven a kléber?
Nechcem investovať veľa peňazí, lebo to už budem polievať aj komunálnou vodou...
chandler
30.04.19,14:28
krystalicka izolacia sa da pouzit aj opakovane, ale funguje len na male trhliny. ak sa rozpada strop tak ta kvalita nikdy nebola dostatocna a tieklo to vzdy, len pomaly. mohla sa aj zmenit hladina podzemnej vody a kvoli tomu to rychlejsie odteka. jedine funkcne riesenie bude ta folia. strop - treba ocistit a natriet vystuz a potom dat na to kleber napriklad.