brm
20.11.04,08:01
môže mi poradiť, či si ako živnostník môžem zaobstarať notebook na splátky cez Quattro? ak ano, ako to mám zrealizovať v JU/MRPwind.? :confused:
Zuzka
20.11.04,13:10
Ja si myslím, že môžeš. Celý záväzok by som zaevidovala do knihy záväzkov a do evidencie DHIM. Notebook by som zaradila a odpisovala a splátky by som účtovala ako výdavky neovplyvňujúce ZD. MRP wind. nemám, pracujem v MRP-DOS. Má niekto iný názor?
Nike
20.11.04,14:02
Mám rovnaký názor, dokonca som to presne takto už urobila a je to OK.
Paula
27.11.04,16:11
Predpokladám, že pri takomto nákupe PC do 30.000,- idú ihneď všetky splátky do réžie. Alebo počas roka sa účtujú do výdavkov neovplyv.ZD a na konci sa celková za rok vyplatená suma interne zaúčtuje do réžie pre prípad, že by do konca roka došlo k technickému zhodnoteniu?
Nike
27.11.04,16:41
Paula a vieš už v priebehu roka, že ho možno budeš zhodnocovať? Veď ho možno aj nebudeš. Ja by som dávala splátky do výdavkov a ak by sa stalo zhodnotenie tak by som to vysporiadala vrámci toho zhodnotenia - výdavky ponížiť a uplatniť odpisy.
Paula
27.11.04,16:52
Tak som uvažovala ako ty, len som sa chcela uistiť. JÚ robím málo -pre priateľov, som rada, keď si niečo potvrdím. Vďaka :) .
Nike
27.11.04,16:54
Rado sa stalo.
aladin
29.12.04,12:10
Podla mna nie a hned aj vysvetlim preco. Cez quatro kupujes ako FO nepodnikatel. takže to neide z penazi podnikatelských ale sukromných. Možes akurat urobit tu vec že osobný majetok vložíš do podnikania. ALE... pokial dobre viem OSOBNY majetok, a ten nootbook nie je tvoj... aspon pokial nesplatis poslednu splatku. Ma niekto iný nazor ?
ORLEN
03.01.05,08:27
Podla mna nie a hned aj vysvetlim preco. Cez quatro kupujes ako FO nepodnikatel. takže to neide z penazi podnikatelských ale sukromných. Možes akurat urobit tu vec že osobný majetok vložíš do podnikania. ALE... pokial dobre viem OSOBNY majetok, a ten nootbook nie je tvoj... aspon pokial nesplatis poslednu splatku. Ma niekto iný nazor ?Súhlasím s týmto názorom. Pozrela by som si dobre podmienku daňových dokladov. Qautro vystaví na začiatku faktúru a splátkový kalendár. Kým na fa.nie je ICo podnikateľa, nedávala by som tieto splátky do daň. výdavkov. Potom po skoncení splácania a odkúpení PC, by som hodnotu PC podložila faktúrou, pokrátila príslušnými odpismi od začatia splácania a majetok by som v tejto ZC vlozila do podníkania. Buď by som ho dalej odpisovala, alebo ak by bol PC pod 30000, dala by som ho jednorázovo do Daň.výdavkov. Alebo, nech si PC vezme na splátky manželka a prenajme PC podnikateľovi /ak nemajú Bezpodielové vlastníctvo, nech PC "spláca" babka/.
Beata
03.01.05,08:40
Pokiaľ viem, Quatro predáva aj podnikateľom, nie len súkromným osobám.
aladin
12.01.05,11:24
Pokiaľ viem, Quatro predáva aj podnikateľom, nie len súkromným osobám.To som nevedel , ja som mal pred obdobim problem s podnikatelom ktorý nakupil chladnicku , poslal som ho nex zaobstara , resp nex mu to prepísu na podnikatela , ale nexceli, neviem ci preto že bol zacinajuci podnikatel , výkazy z minulých období nemal , alebo preto že mu už existujucu zmluvu nexceli prerabat, . čo na tom že to platil z podnikatelskeho účtu. PLATBA VYKONANA ZA INEHO DANOVNIKA.