lucia4978
01.05.19,15:25
Predstavuje to nejake riziko ked niekoho prihlasim na trvaly pobyt? Napr exekucia dotycneho alebo podobne?
Tweety
01.05.19,13:27
lucia4978
01.05.19,13:37
Dakujem pekne
misoft
01.05.19,15:07
Riziko z toho však je:
"Ak je voči osobe, ktorá je u Vás prihlásená k trvalému pobytu, vedená exekúcia (predajom hnutelných vecí), môže dôjsť k situácii, že Vás navštívi súdny exekútor za účelom spísania hnutelného majetku danej osoby. V prípade, že zahrnie do súpisu i Vaše hnuteľné veci, bude potrebné sa osobitnou excindačnou žalobou domáhať ich vylúčenia z exekúcie a preukázať, že patria naozaj Vám a nie povinnému z exekúcie."
A to znamená - behačky za exekútorom, dokazovanie, že je to tvoje, papierovanie.
Nebudem radiť - ale niekomu takto povoliť TP nie je rozumné. Nehľadiac v prípade, že ho chceš dostať preč.
Kabaka123
01.05.19,16:50
ak chceš prísť o byt...
jslancik
01.05.19,16:52
pokiaľ mu nedáš kľúče, tak je to absolútne bezpečné.

celkovo je nebezpečné už pustiť niekoho do vlastné bytu. bez ohľadu na trvalý pobyt ho odtiaľ nemusíš dostať.
sito
01.05.19,19:29
Trvalý pobyt na adrese bytu nie je list vlastníctva, ale ak ho niekomu umožníš zaregistrovať na úrade na tvojom byte, keď ho bude hľadať polícia, exekútor, súdy, či iné orgány, tak u teba. Inak on v tom byte ani nemusí pobývať, využívať ho ako svoje obydlie, ak by si mu aj to povolila ...
Terezia13
01.05.19,19:59
vždy je to riziko, aj keď sa trvalý pobyt kedykoľvek zrušiť, ale načo si "koledovať" o problémy, nevypláca sa to - ako hovorievali naši rodičia - za dobrotu na žobrotu
jslancik
02.05.19,04:18
Toto by som od staršej dámy nečakal. Vlastne najlepšie je byť čistý sebec a robiť všetko len pre seba. Lebo jediné to sa vyplatí. Inak je riziko, že nás niekto využije a zneužije.
Čiže žiadna pomoc rodine, nikomu. Deti ideálne nemať, lebo sú to príživníci a vyciciavači. Atď.
pepsikova
02.05.19,05:55
..to je tiež vec názoru..vieš, keby som ja bola pred 5.rokmi vedela, čo ma čaká, bola by som čistý sebec..ale nie, dala som trvalý pobyt matke môjho vnuka, aby sa nenarodil ako bezdomovec..lebo deti sa rodia s tým, čo im dá matka do vienka..a potom, keď sa jej, aj môjmu synkovi málilo, čo berú u mňa zadarmo, buchli dvermi a odišli..a pol roka po tom buchnutí mi na dvere búchali exekútori..za ich dlhy,lebo u mňa mali trvalý pobyt..za svoj dobrý skutok trpím dodnes..lebo som nebola sebec..záleží, ako sa rozhodneš-ale následky vždy nesieš sám..
Mila123
02.05.19,05:59
ako trpíš? môžeš byť konkrétna?
pepsikova
02.05.19,06:34
..mohla by som byť konkretna..ale toto nie je téma o tom, čo ja...ale o tom, komu kedy pomôcť,aby to nemalo následky..
Andy Kralik
02.05.19,06:53
Prečo by mal prist o byt?
Mila123
02.05.19,06:54
nevieš? JPP
Andy Kralik
02.05.19,06:54
Ak je to nájomca, inventar byru treba dat do zmluvy.
btw.. TP je možné kedykoľvek zrušiť.
vicktor
02.05.19,07:46
Su tu kadejake odpovede a komentare. Keby si presnejsie opisala situaciu, aj reakcie by mohli byt adresnejsie.
afrikánka
02.05.19,08:11
A co chces adresnejsie, ved otazka je jasna
...Napr. exekucia dotycneho a podobne?
Pred par rokmi sa mohol TP zrusit iba sudnym rozhodnutim, kludne mohol hocikto, komu si chcel z nejakeho dovodu pomoct a prihlasil si ho, pozadovat od teba ako nahradu, byt primerany pre jednu osobu vzhladom na rozlohu tvojho byvania...
NIKDY nikoho z dovodu pomoci NEPRIHLASOVAT, pokial nie je 100% istota bezuhonnosti, aj napriek tomu, ze dnes je mozne zajst na matriku a odhlasit osobu, ktorej sme sa rozhodli zrusit TP...okrem spolumajitela nehnutelnosti
afrikánka
02.05.19,08:28
Od teba by som neocakavala takuto odpoved...vraj absolutne bezpecne, pokial nema kluce!!!
Ak by uz niekto naozaj nutne potreboval pomoc, tak radsej uz tie kluce...
Mila123
02.05.19,08:29
pri odhlásení z TP musíš uviesť dôvod.....
afrikánka
02.05.19,08:34
Dovod sa uz najde
Mila123
02.05.19,08:48
ja som takto odhlasovala prvých vlastníkov bytu, ktorý som kúpila, pri tom som netušila, že žijem aj s otcom a synom v domácnosti (starí vlastníci), pritom som štvrtým vlastníkom bytu
uviedla som dôvod, musela som ísť aj za správcom bytu, kde mi písomne potvrdil skutočnosti
afrikánka
02.05.19,09:14
Kazdeho zivot nauci...ja mam uz 27 rokov takto niekoho...nie, nic mi nehrozi, ibaze musim mat od primatora osobnu vynimku, potvrdenie, ze za tuto osobu neplatime smeti.
Terezia13
02.05.19,18:27
Milka jeden dva tri - tých prípadov zneužitia a využitie je veľká hromada, je to na dokonalé zváženie, čo sa môže stať, aké môžu byť komplikácie
Oliwa
03.05.19,09:01
Lucia, prečo práve Ty? Si jediná osoba na svete, u ktorej sa tá osoba môže prihlásiť na trvalý pobyt - čo ostatná rodina, priatelia? Ak by si nemala žiadne pochybnosti, nezakladala by si túto tému. Ak si ju založila, zrejme tam nejaká nedôvera bude. Ak je tam nedôvera, je tam aj riziko.
Akú máš "motiváciu" spraviť to? Čo sa stane, ak to nespravíš? Otázky, na ktoré poznáš odpoveď len Ty...