carolitos
02.05.19,13:46
zdravim, chcel by som sa spytat cim to moze byt ked mi pri tmavom pozadi na nete stmavne monitor a ked prepnem okno kde mam stranku s bielym pozadim pomaly sa zacne akoby rozsvecovat akoby niekto pridaval jas. neviem to riadne ani popisat...dik za odpoved
misoft
02.05.19,14:24
Aktualizácia grafického ovládača. Kontrola podsvietenia monitoru. Skúsiť pripojiť externý monitor a vyskúšať, či to robí aj na ňom. Ak nie - môže odchádzať monitor (podsvietenie), alebo aj celý monitor. Dať si zároveň preveriť flex kábel medzi grafikou a monitorom - môže byť aj on porušený.
Príklad:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1_4WNPVXXXXX2XFXXq6xXFXXXC/C-ble-d-affichage-d-origine-pour-ordinateur-portable-nouveau-pour-SAMSUNG-NP350E7C-DC02001KP00-c-ble.jpg_640x640.jpg
marjankaj
02.05.19,14:29
Dvaja pili metanol a jeden hovorí. Dopime začína sa stmievať. Čo piješ ty?
carolitos
02.05.19,14:54
dakujem za radu, ale kedze som takmer amater v tomto a notebook je este rok v zaruke odporucate to reklamovat? nerobi to uplne za kazdym ale stava sa to. nemoze to mat suvis s tym ze vecer pouzivam tzv. nocne osvetlenie? samozrejme cez den je vypnute
carolitos
02.05.19,15:55
kde ja zozeniem taky kabel?
carolitos
02.05.19,15:55
[QUOTE="misoft"]Aktualizácia grafického ovládača. Kontrola podsvietenia monitoru. Skúsiť pripojiť externý monitor a vyskúšať, či to robí aj na ňom. Ak nie - môže odchádzať monitor (podsvietenie), alebo aj celý monitor. Dať si zároveň preveriť flex kábel medzi grafikou a monitorom - môže byť aj on porušený.
Príklad:
kde ja zozeniem taky kabel?
carolitos
02.05.19,17:08
toto mi pomoze?
carolitos
02.05.19,17:08
kde zozeniem taky kabel? mam to zobrat na reklamaciu?
misoft
02.05.19,17:10
Ak je v záruke - tak hej.
Inak - ten flex kábel som uviedol ako príklad - každý NB má iný (podľa výrobcu NB, typu, značky - nie je to UNIflex kábel).
sthruskahe
03.05.19,08:23
Ty si to určite sám nevymeníš. Najprv si vypni to nočné osvetlenie a uvidíš či sa niečo zmení.
PotPalo
03.05.19,12:44
dynamický jas, teda vlastne podsvietenie. Poznáte z TV. Moderná to funkcia. Mení úroveň podsvietenia podľa obrazu.
misoft
03.05.19,13:48
Čo má nejaké nočné (externé - lampa, svetlo) spoločné s monitorom? NIČ.
misoft
03.05.19,13:50
Zbytočné - ešte som sa (zatiaľ) nestretol s monitorom, ktorý by reagoval na externé osvetlenie - nie je to telka (chytrá), ktorá upravuje jas podľa vonkajšieho osvetlenia. A obyčajný monitor nemá ani také snímače.
danno177
07.05.19,08:26
Záleží aká značka a model notebooku, ak má notebook snímač okolitého osvetlenia reguluje jas tak ako na smarphone. Je však dosť pravdepodobné, že to môže spôsobovať aplikácia ktorá je v balíku úspory energie pre daný typ notebooku. Treba to pozrieť a odsledovať, lebo to nemusí byť vôbec chyba zariadenia. Avšak v každom prípade ak je v záruke určite reklamovať.
carolitos
07.05.19,09:19
myslel som nocne osvetlenie monitora ntb
misoft
07.05.19,14:13
Ak myslíš nejakú lampičku - tak bezpredmetné - monitor je predsa ovládaný OS. A zatiaľ som sa nestretol s NB, ktorý by mal DYNAMICKÉ ovládanie jasu monitora na základe senzoru, jedine buď napájacím profilom, alebo podľa dennej doby (podľa OS a jeho hodín).
I ja mám pri NB lampičku (LED) - svieti mi, môžem namieriť aj na monitor, ale takéto fičúry mi to nerobí.
vulxy
07.05.19,17:39
skus vypnut to nocne osvetlenie,a uvidis,ja mam tiez novy notebook a bolo mi to nenormalne divne co to mi samo od seba stvara....uz som si zvykol:) a este vec ktoru som postrehol ,win10 sa musi-mal by sa restartovat po par dnoch,po 2-3dnoch zacina si pocitac zit svoj vlastny zivot,nezmyselne rakcie,nieco sa ani neda spustit ,spomaluje sa bezdovodne atd. predtym win7 a kludne som aj mesiac bez restartu....co uz moderna doba:)
carolitos
07.05.19,18:49
prosim ta a poradis mi postup, ako sa restartuje win 10? este ani raz za rok som to nerobil a neviem ako, nezmazu sa restartom ziadne udaje?
vulxy
07.05.19,18:59
to je divne ze nevies si pocitac restartovat???
teoreticky by sa nemalo nic pokazit pokial ti to teraz chodi dobre...ale to ti nezarucim,urcite si win bude prepisovat ,ukladat nejake nastavenia
ked to chces skusit tak mysou na tlacitko "spustit" vlavo dole v panely a potom pravy klik ...vybehne ti rozbal.menu a tam si uz vyberes vypnut,restart atd.
ked si nie isty zavolaj si nejakeho zdatnejsieho ale teoreticky by sa nemalo nic stat...vela stastia:)