Laurinkai
02.05.19,15:42
Počula som, že vraj pri prepise auta z okresu do okresu nebude treba meniť ŠPZ. Ale keďže žijeme kde žijeme, nejako sa mi to nezdá. Vie niekto niečo viac? Vďaka.
alaya1
02.05.19,13:43
My sme v pondelok predali auto do ineho okresu a znacky si vymenit musia
misoft
02.05.19,14:03
Toto platí v Čechách (ich novinka) a v niektorých štátoch - u nás je to podľa sídla majiteľa. Ale "kompetentní" už na to "myslia".... lenže akosi pomaly - predsa len prihlásenie vozidla do evidencie/prepis vozidla v evidencii + nové značky = zaručený príjem pre MV.
Laurinkai
02.05.19,14:28
O čechoch viem, ale počula som, že aj u nás by to malo ísť. Ale máš pravdu misoft, to je iný príjem zo zákona.A čo s diaľničnou, tá sa dá preniesť na novú ŠPZ?
ivka70
02.05.19,16:04
Zatial nic take u nas neplati, s takym navrhom prisla opozicia aj s vycislenim, kolko by sa usetrilo, ale nenaslo to odozvu u parlamentnej vacsiny. Mozno po dalsich volbach :)
ivka70
02.05.19,16:06
Dialnicna sa da, je na to ziadost, treba najst na stranke.
misoft
02.05.19,17:19
dmc
03.05.19,06:09
o takom nieco sa iba "uvazuje". A ako iste vies niektore uvahy v nasom state su trvale a bezduche. zatial sa nic nezmenilo - znacky sa stale menia. (Monopol na vyrobu znaciek by utrpel)
misoft
03.05.19,07:33
ivka: vraví sa tomu "snívajte s nami"..... a) stratili by zaručený príjem do štátnej kasy; b) znížila by sa výroba značiek = menej zamestnancov; c) nemohli by vymýšľať ankety, aké ďalšie písmeno vymyslieť, keď sa minú kombinácie.... d) nemohli by v Čiernej kronike písať "vozidlo z okresu ****....". Ako som písal - Česi to majú premakanejšie - stačí prvá registrácia (na značke je len to, kde sa prvýkrát zaregistrovalo - https://sk.wikipedia.org/wiki/Eviden%C4%8Dn%C3%A9_%C4%8D%C3%ADslo_vozidiel_v_%C4 %8Cesku) a tým to hasne. Ak chceš novú značku v Čechách - dostaneš na VLASTNÚ žiadosť.
ivka70
03.05.19,07:51
ja viem, ale ja stale dufam ,ze raz si zvolime niekoho rozumneho, kto nebude len hrabat k svojim :)
misoft
03.05.19,08:06
Chachachacha...... Zabudol vôl, že teľaťom bol, zabudol poslanec/politik, že občanom bol...... toto platilo, platí a bude platiť stále....
Laurinkai
14.05.19,08:36
To máš pravdu. Túto ŠPZ, ktorú som zaplatila mi vezmú a zničia a ja budem musieť zaplatiť nanovo za ŠPZ. Toto sa vymyká logickému mysleniu. Okrem toho monopolného. Prečo by nemohla ostať na to nové/rozumej v mojom prípade zasa len ojazdené/ auto? Prečo to napr. v čechách ide a u nás nie? A hráme sa tu na ekológov. Ale odpad tvoríme jedna radosť.
vulxy
26.07.22,09:39
zdravim,nechcem zakladat nove tema tak sa spytam tu....je to tak ako studujem na strankach policie ze okrem poplatku za SPZ+spravny polatok 33+€ sa plati aj za Kw ty? mne to vychadza za 85Kw nejakych 90€ je to tak alebo uz vidim krizom? lebo mne sa to zda trosku vela ...dakujem za reakcie
misoft
26.07.22,09:44
Čo má spoločné registrácia vozidla (EČV) s kW? Hodnota kW sa asi uplatňuje inde - poistné a pod.
buchač
26.07.22,09:48
.je to tak ako studujem na strankach policie ze okrem poplatku za SPZ+spravny polatok 33+€ sa plati aj za Kw ty? mne to vychadza za 85Kw nejakych 90€ je to tak alebo uz vidim krizom?
======================
Je a nie je to tak.

Ak ide o NOVÉ auto, ktoré sa prihlasuje po PRVÝ krát do evidencie, tak platíš všetko.

Ak ide len o klasický prepis auta, ktoré už JE V EVIDENCII, tak platíš len za značky a správny poplatok.
vulxy
26.07.22,09:54
vdaka,ide o jazdenku uz prihlasenu v inom okrese a ja tam citam spravny poplatok za 85kW 90€...to mi nejde do hlavy ze sa mi zda prilis ale mozno zle si nieco vykladam
buchač
26.07.22,10:29
Citujem :

- správny poplatok podľa výkonu vozidla a DÁTUMU PRVEJ evidencie + 33 € za štandardné 2 ks plechových TEČ, vozidlá iba s jednou TEČ 1 x 16,50 €;
https://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
-------------------------------------------------
Podobne je to aj pri prepise v okrese :

- správny poplatok podľa výkonu vozidla a dátumu prvej evidencie.
https://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese

P.S:.
V stredu som bol na DI prepísať auto.
Platil som len správny poplatok...v mojom prípade 16,50€ nakoľko mám preukaz ZTP.

Proste si to zle vykladáš...;)
vulxy
26.07.22,12:26
nechapem,kaslem na to ...ved oni mi to na DI radi vypocitaju....dakujem za reakcie