Hena ZEM
02.05.19,20:09
Dobrý večer, po inšpekcii na škole mi inšpektormi bolo zistené, že nespĺňam kvalifikačné predpoklady na učiteľa pre SŠ. Mám ukončené VŠ II. stupňa technického smeru, v roku 2003 som začala študovať externe rozširujúce štúdium, ktoré som v roku 2006 ukončila štátnou skúškou z predmetu a pedagogiky a obhajobou záverečnej práce. V škole učím od roku 2004 a zamestnávateľ nepožadoval odo mňa DPŠ.
Môžem teraz začať študovať DPŠ? Bude mi potom uznané rozširujúce štúdiu? Aké právne kroky mám, môžem alebo musím vykonať k zamestnávateľovi ktorý pochybil?
Ďakujem
Terezia13
02.05.19,19:38
odporúčam konzultáciu s inšpektorom, nech zdôvodnia a odporučia ďalší postup (zamestnanec väčšinou "ťahá" za kratší koniec, alebo nie vždy je biele biele teda - je to o osobnom prístupe človeka teda inšpektora
ivka70
03.05.19,03:50
Nie som si ista, ci to bolo pochybenie pri prijimani, zmena kval.predpokladov bola v roku 2009 a 2010, cize v case, ked ta prijimali, to mohlo byt uplne v sulade s legislativou. Len ste zanedbali zmeny https://www.minedu.sk/data/att/2967.pdf
alaya1
03.05.19,04:51
Obrat sa na MS SR - aj emailom, odpovedaju obratom a napisu ti presne kvalifikacne poziadavky, ktore musis splnat.