Fragaria
28.08.06,10:47
chcem sa spýtať poraďákov či vie niekto nejaké recepty na tekvicu . Už som
postrúhanú zamrazila , aj zavarila s ananásovým sirupom- na koláč. Ešte by som rada skúsila aj iné recepty poraďte nejaké.
Zuzana210
28.08.06,09:07
Upeč koláč. Určite tu na Porade nájdeš recept. A ak nie tak doma pohľadám. Ja tekvicu aj vyprážam v cestíčku (na mesiačiky) ale mraziť som to ešte neskúšala. A postrúhanú tekvicu najprv udusím a až potom mrazím, zaberie to menej miesta.
marči
31.08.06,12:30
TEKVICOVÉ PLACKY


2 kg tekvice
2-3 cibule
6 strúčikov cesnaku
250 g ovsených vločiek
200 g jemnej krupice
3 lyžice hladkej múky
soľ
olej
majorán

Tekvicu ošúpeme, vyčistíme a najemno postrúhame. Pridáme ovsené vločky, krupicu a múku. Osolíme, ochutíme majoránom a zmiešame.
Na troche oleja opražíme nadrobno pokrájanú cibuľu, pridáme soľ a prelisovaný cesnak. Mierne vychladnuté primiešame do cesta, ktoré necháme asi 15 minút postáť.
Z cesta postupne lyžicou odoberáme a na trocha pomastenej panvici formujeme menšie placky. Z obidvoch strán ich opražíme do zlatista.

TATÁRSKA OMÁČKA Z TEKVICE


2 kg tekvice alebo cukety
2,5 dl oleja
1 zelená paprika
2 feferónky ( kto má rád štipľavé )
2 menšie cibule
1 hlávka cesnaku
60 g soli
100 g kryštálového cukru
trochu mletého čierneho korenia

Postup:
Očistenú tekvicu pokrájame na menšie kúsky, pridáme ostatné prísady a udusíme do mäkka. Pridáme 1 dl octu (vínny alebo jablčný ) a 4 PL horčice. Rozmixujeme, plníme do malých pohárov a sterilizujeme .
luna21
01.09.06,15:10
ŠTAJERSKÁ TEKVICA

1 mladá tekvica
4 PL oleja
2 veľké cibule pokrájané nadrobno
1 ČL : papriky, bylinkového masla, medu, octu
½ ČL celej rasce
2 bobkové listy
1 kyslá smotana 16 %
solčanka a soľ
Postup: cibuľu speníme na oleji, pridáme papriku, premiešame a hneď pridáme tekvicu. Premiešame, pridáme ostatné prísady, pomaly dusíme domäkka a nakoniec ochutíme smotanou. Necháme prevrieť a odstavíme.
(Bylinkové maslo je v sáčku - korenie.)
Melnick
01.09.06,15:19
Použitie na bežné varenie prívarku v zime.

3Kg očistenej,nastrúhanej tekvice zaliať studenou vodou a nechať stáť v chlade 24 hodín. Potom ju ocedíme ,naložíme do fliaš a zalejeme nálevom.
Nálev:
2l vody
1dl octu - ja dávam trošičku viac
4 Dg soli
6 Dg cukru
Zamiešať a nálevom zaliať tekvicu.
Sterilizovať 1/2 hodiny.