potter
03.05.19,19:46
Došla mi faktúra od polského dodávateľa na tovar, kde jedna položka patrí do skupiny KOVY. Faktúra je v eurách a bez DPH. Ako ju zaúčtujem ohľadom DPH?
a_je_to
03.05.19,20:23
Zaúčtuješ normálne, akoby to bolo od neplatiteľa. Ale použiješ kód DPH a údaje pre samozdanenie kovov. Aby ti to dalo jednak do riadkov 09 a 10 aj 21 priznania a do sekcie B.1 kontrolného výkazu. Podľa softvéru v ktorom robíš.
potter
03.05.19,20:30
Robim uctovnictvo v MRP. Asi pouzijem typ DPH 49 Daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu-plný nárok na odpočet.
a_je_to
03.05.19,20:39
Nepoznám MRP, ale skús násjť skôr niečo ako ... - tovar alebo služby dodané iným platiteľom dane v tuzemsku, pri ktorých sa uplatní prenos daňovej povinnosti podľa § 69 ods. 12 zákona o DPH, napr. poľnohospodárske plodiny, kovy a kovové predmety