sloniatko
03.05.19,23:12
Mam obchod s kabelkami..Zakaznicka si u mna kupila kabelku a po 11mesiacoch ju prisla reklamovat.Taska bola v hroznom stave zodrata osuchana..Prisla reklamovat roztrhane futro na vnutornom vrecku.Bolo rozparane na total do uplneho zodratia.Co v takomto pripade ma zakaznik pravo na to aby som mu prevzala reklamaciu?pride mi velmi nefer doniest pomaly po roku vynosenu tasku ved predsa nie som pozicovna..
ivka70
04.05.19,05:43
Prevziat reklamaciu musis, mozes ju ale poslat na posudenie, ci je vada sposobena vyrobou alebo len nespravnym pouzivanim. Ak budes mat vyjadrenie znalca, ze ide o poskodenie pouzivanim, reklamaciu zamietnes.
Mozes dat tasku - rozparanie aj opravit a vratit reklamaciu ako vybavenu.
Jedine ak by islo o neopravitelnu vadu sposobenu vyrobcom, musis vratit peniaze.
webik
07.05.19,12:20
"Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom."

Vy ale pisete, ze sa jedna o reklamaciu po 11 mesiacoch. Reklamaciu mozete zamietnut s tym, ze tovar bol nespravne pouzivany. Potom je na kupujucom, ci sa s tym stotozni alebo si da spravit posudok. Ten stoji okolo 100 euro. Ak bola kabelka za 30 euro najskor sa na to vybodne.
veronikasad
07.05.19,12:32
aká bola predajná cena kabelky ?