xeva
05.05.19,23:39
Poisťovňa mi oznámila upravenú-zvýšenú výšku poistného /z 390 na 580 EUR/ s odvolaním na zákon o dani z poistného a ako druhý dôvod uvádza výrazný nárast cien náhradných dielov a servisných prác. Hľadala som v ponukách poistení na internete, chcem sa však opýtať aj tu na skúsenosti v tomto druhu poistenia. Poistiť chcem Citroen Berlingo 1,6 - rok výroby 2012. Výška poistného sa mi zdá - vzhľadom na aktuálnu cenu vozidla a teda prípadné plnenie zo strany poisťovne vysoká. Škodovú udalosť okrem poškodeného čelného skla som nemala. Akú poisťovňu by ste mi pre poistenie tohoto vozidla doporučili ? Ďakujem za rady.
buchač
06.05.19,06:47
Vzhľadom na vek auta pouvažuj nad zrušením poistky.

Síce starší článok, no pointa je zachovaná...situácia je dokonca aj horšia.
https://www.rychlepoistenie.sk/blog/firemny-blog/49-havarijne-poistenie/213-oplati-sa-poistit-starsie-auto
Chobot
06.05.19,07:19
Ja mám Citroen Xsara Picasso, r.v. 2005 a mám ho už 14 rokov havarijne poistené. Ročné poistné je 270 €. Mám ho v Allianzi.

To ale neznamená, že aj tebe dá táto poisťovňa také ročné poistné. Debatovať, či je poistné 580 € vysoké alebo nie je zbytočné. Poisťovňa má právo zvýšiť poistné aj bez uvedenia dôvodu. Proti poistnému nemáš nárok namietať, buď ho akceptuješ alebo poistku neuzavrieš (či vypovieš). Môžeš osloviť iné poisťovne, aby ti dali cenovú ponuku na havarijné poistenie.

Zvyčajne, ak poisťovňa nemá záujem o poistný vzťah, tak určí poistné, ktorí si myslí, že poistený nebude akceptovať a zároveň s oznámením poistného zašle aj informáciu o možnosti výpovede. Poistený potom sám vypovie poistnú zmluvu.
xeva
06.05.19,08:44
Ďakujem pekne za odpoveď. Nemala som v úmysle diskutovať o novej výške poistného. Ale pravda bude taká, ako je uvedené v závere tvojej odpovede.
vicktor
06.05.19,08:44
Myslim ze aj 390 bolo vela. Kolko ti poistovna uhradila? Zeby nic? Tak pouvazuj havarijko zrusit.
xeva
07.05.19,10:38
Vrátim sa ešte k téme. Našla som poistenie, cca 310 EUR vrátane PZP . Uvažovala som aj o zrušení ako mi odporúčate, predsa však - ak príde ku škode /na vozidle druhého účastníka prevážanom tovare, veciach ?/ ,ktorá nie je hradená z PZP , bude asi takáto poistka výhodou. Ponúkli mi však aj poistenie poškodenia skiel, je to potrebné ? niekde som zaregistrovala, že je to už zbytočné a je to uhrádzané z PZP. Ďakujem.