Katka01x
06.05.19,12:25
Ahojte, zijem rok v Nemecku. Pred troma mesiacmi som si nasla novy podnajom a nastahovala sa do obytneho domu kde mam niekolkych susedov. Som nekonfliktny typ, nikdy doteraz som so susedmi nemala ziadne problemy, ale tu je jedna zenska ktorej od zaciatku lezim v zaludku. A mam podozrenie ze mi z pomsty skrabe auto. Pracujem ako roznasacka novin, vela jazdim a vzdy v noci. To auto som kupila teraz v novembri, bolo 9 rocne ale nemalo jediny skrabanec, bolo malo používané. V noci jak roznasam jazdim po ulickach, casto zajdem do slepej ulice a tam sa otavam. Este v zime sa mi stalo ze som to nejak neodhadla a tukla o murik. Pozrela som dozadu ale nic som nevidela, ziaden skrabanec. Neskor som si vsimla velky skrabanec vzadu a preliaceninu. Nechápala som to ale hovorila som si ze som to asi vtedy v noci nevidela v tme a ze asi je to z toho murika do ktoreho som zacuvala. Nechala som to tak. Odvtedy som nikdy auto o nic neskrabla ani neoprela. A teraz sa stalo toto. Bola som vysypat smeti za domom a potom som isla este k autu nieco odtial vybrat. Zrazu z domu vystrcila hlavu ta ženská a zacala po mne zas jacat. Bola odo mna dalej dobre som jej nerozumela len som zachytila nieco ze ona kazdy den upratuje. Myslela som ze ma obvinuje z toho ze jak som bola vzadu ze som tam robila bordel co je totalna blbost, smeti som vyhodila do kontajnera a ani smietka nepadla vedla tak ako vzdy. Okrem toho ona tam urcite neupratuje lebo tam bol bordel uz ked som sa nastahovala a je to tam stale rovnake. Pomyslela som su ze je to slahnuta zenska a ignorovala som ju. Ona si zajacala svoje a zaliezla. Na druhy den som vobec nebola autom prec, cely den som bola doma. A ten dalsi den som nasla na aute nove skrabance, take male ryhy, neviem ako to nazvat, na fotkach to vidno. Mne to pride akoby niekto do auta bodal srobovakom ci take cosi. Ako ja som z toho uplne v soku a nedokazem uverit zeby mi niekto umyselne nicil auto len tak, uplne bez dovodu. Preto sem prikladam fotky a chcem vas poprosit aby ste sa k tomu vyjadrili, od coho tie škrabance a ryhy podla vas su. Dakujem.
faro1
06.05.19,14:36
Katka01x
Este v zime sa mi stalo ze som to nejak neodhadla a tukla o murik.
Pozrela som dozadu ale nic som nevidela, ziaden skrabanec.
---------------------------------------------------------------------------
Je to jasné otlačenie betónu do farby. Ťuknutie do múriku bez akýchkoľvek následkov? To teda určite nie........
misoft
06.05.19,15:23
Ak by ti niekto chcel "systematicky" ničiť vozidlo - nerobil by to takto. A ako @faro1 napísal - toto sú malé poškodenia od drobných ťukancov, dokonca je vidieť, že sa vozidlo dokonca odieralo o pevnú prekážku (tvrdenie"odtvedy som......" je blbosť - svedčí o tom tá veľká prasklina!).
Plechy, plasty sú predsa pružné to určitej miery, takže aj keď sa ťukne do niečoho, vodič si to ani nemusí všimnúť - plech, plast sa vráti do pôvodného stavu, lenže lak nie je tak tvrdý a jeho poškodenie bude možné.

Inými slovami - vidíš problém tam, kde nie je a odvraciaš pozornosť od iného problému - nepozornosti pri parkovaní.
Katka01x
06.05.19,15:44
Dakujem vam za odpoveď chlapci. Asi pred vami vyzeram ako blbec ale vaše odpovede ma fakt ukludnili. Lebo fakt si nie som vedoma ze by to tuknutie bolo az tak hrozne a sprvoti som si ani nic nevsimla ale asi som fakt blbec. Ale ked to tam jasne vidite stopy po mure a tak tak potom je to jasne. Lebo henta zenska ma so mnou nejaky problem hoci jej nic nerobim, napr. som si nasla za stieracom nejake stare noviny co musela vytiahnut z kontajnera a furt mi za nieco nadava hoci jej nic nerobim. Preto ma napadla tato moznost. Ale som rada ze som sa mylila a ze az tak daleko to nezaslo. Skor sa vyrovnam s tym ze som si to sposobila sama.
Katka01x
06.05.19,16:01
Mohlo by to byt od krikov? Nie som si vedoma zeby som potom este niekde tukla, ale isla som okolo krikov co mi mohli poskrabat auto, moze to byt od toho?
misoft
06.05.19,19:02
No môže - najmä ak niektoré konáre sú ulomené a suché - je to skoro ako šrubovák, fest poškriabe....
Chobot
06.05.19,20:42
Aj krík, ktorý má hrubšie polámané konáre môže poškodiť lak auta. Toto sú skôr drobné odreniny auta z používania. AJ na parkovisku ti môže niekto nechtiac urobiť na dverách ťukanec.

Keby ti niekto chcel poškodiť auto, tak to urobí jednorazovo a poriadne. Napr. kľúčom ho obehne dokola, alebo vrazí krompáč do kapoty.
buchač
06.05.19,20:49
Otázka znie.." Ničí mi niekto auto ? "

Odpoveď môže byť aj v znení..." Áno, niekto aj hej. Nebudeš to náhodou ty ?"
misoft
07.05.19,08:02
Nereagoval - tu je druhý odkaz
http://www.michalpaska.sk/user_files/kr_110.jpg
Katka01x
28.05.20,09:48
Tak sa tu po roku ozyvam zase. Bolo to nakoniec naozaj od susedov. Vzadu mi hodne poskodili auto a teraz uz aj vpredu. Niekto mi udrel do kapoty zhora niecim, rukou, kamenom, neviem. V kazdom pripade to nie je od ineho auta, to mi potvrdil aj policajt, ze je to jednoznacne umyselne cudzie poskodenie. Mala som sa odstahovat uz davno,lutujem ze som to nechala zajst tak daleko a nechala si znicit auto. Ale toto su tak absurdne veci ze som tomu proste nemohla uverit ze niekto moze byt niecoho takeho schopny.