gufy
06.05.19,14:04
Dobrý deň,
chcem sa opýtať na názor, či je rozumné pri predaji bytu prednostne vylepiť tento oznam/zámer vo vchode toho bytového domu -a až následne osloviť RK a pod. Samozrejme, finálne predaj najvyššej ponuke. Ide len o zámer uprednostniť info pre domácich, ich rodiny a pod.. Či tam vidíte riziko, že sa dobrý úmysel môže nakoniec otočiť proti predávajúcemu. Ďakujem.
bodliak
06.05.19,12:24
Sused môže byť výraznejšie motivovaný získať vedľajší byt, takže aj zaplatiť vyššiu cenu.
Na druhej strane, určite pozná všetky nevýhody, takže ho len tak neobalamútiš a nič nezatajíš.
sito
06.05.19,14:04
Ťažko povedať, závisí to od okolnosti, tiež aké je v dome spolunažívanie. Dom nie je tvoj, ten priestor v dome, ktorý je tvojím majetkom, bydliskom, je! Ty ho môžeš predať komukoľvek, kedykoľvek, za koľkokoľvek. Aj susedovi, spoluvlastníkovi domu, prípadne jeho deťom, známym.
Chobot
06.05.19,14:10
Ja mám len pozitívne skúsenosti. Keď sme začali stavať, tak polovička "per huba" informovala pár susedov, že budeme predávať byt. Nezostalo to bez odozvy - ozval sa jeden sused, že by ho kúpil pre syna. Tak sme sa dohodli - aj bez sprostredkovateľa. A bolo asi pol roka pred tým, než k sme byt plánovali predať.
gufy
06.05.19,14:34
Nie je tam priveľké riziko pre predávajúceho že bez sprostredkovateľa zostane bez peňazí aj bez bytu?
Katy a R
06.05.19,14:42
??? - práveže ušetrí (na sprostredkovateľovi) - načo má platiť nejakej realitke, ak má sused záujem? A realitka tiež nie je zárukou voči podvodom ;)
gufy
06.05.19,14:48
To že u podvodníka by som zrejme šancu prežiť bez újmy nemal -RK vie ako a čo poistiť..
sito
06.05.19,14:54
Riziko je vždy od kedy sa človek narodí.

Z rúčky do rúčky, list vlastníctva - peniaze + zmluva.

Predsa len trocha opatrnosti neuškodí, depozit u notára, tiež to bude niečo stáť, ale ...

Nie každý dopadne ako Chobot, Tibor. Tak aby to nedopadlo podobne ako tuto. A to sú súrodenci.

https://www.porada.sk/t316153-sachta-s-vodomerom-na-pozemku.html