stefaniaa
06.05.19,15:29
Prosim o radu..Az mi vo februari skonci rodicovska dovolenka,chcela by som vediet,ako postupovat v pripade,ked po rodicovskej dovolenke uz nechcem znova nastupit do prace? Zamestnana som pred materskou bola vyse 2 rokov. Druhe dieta sa mi narodilo ked som bola na rodic.dovolenke s prvym dietatom. Na dovolenku mam tiez narok. Da sa nejako nahlasit zamestnavatelovi pred ukoncenim rodicovskej dovolenky,ze uz nechcem nastupit do prace? Da mi zamestnavatel vypoved ku dnu ako mi konci rodicovska dovolenka a dovolenku co sa mi nazbierala mi preplati? Ak ano, chcem sa potom prihlasit na Urad prace a budem mat narok na davky v nezamestnanosti?
A este som sa chcela spytat,lebo rozmyslam este nad jednou variantou..ako mozem ostat doma s dietatom(zdrave dieta) do jeho 6 rokov na predlzenej rodicovskej dovolenke? Ked som momentalne na rodicovskej dovolenke do 3 rokov dietata ,moze ale nemusi zamestnavatel s tym suhlasit? Ci musi mi dat vypoved? A po ukonceni predlzenej rodicovskej dovolenky budem mat narok na davky v nezamestnanosti?
Pripadne po vypovedi z prace by sa dalo ze by som sla na Urad prace,dostala davky v nezamestnanosti a potom este sla na predlzenu rodicovsku dovolenku? Da sa aj tak?
Vopred dakujem za pomoc..
Chobot
06.05.19,14:09
2 mesiace pred skončením rodičovskej dovolenky doručíš zamestnávateľovi výpoveď bez uvedenia dôvodu. Pracovný pomer ti skončí po ukončení RD. Presné dátumy doručenia výpovede, ukončenia prac. pomeru a ukončenia RD si treba odsledovať a zladiť.

Na UP sa môžeš prihlásiť po ukončení RD. Či budeš mať nárok na podporu ti presne povedať neviem, ale ak si pracovala aspoň 2 roky pred nástupom na MD, tak teoreticky by ti mal vzniknúť nárok. Myslím že odpoveď ešte iní doplnia.
veronikasad
06.05.19,14:19
Dopln presne obdobia MD a RD a ci si bola pred nastupom na prvu MD PN.
veronikasad
06.05.19,14:22
Kedy druhe dieťa dovrsi tri roky? Manzel nebude poberat materské zo SP?