Sadabars
07.05.19,08:27
Dobry den chcem sa podelit s vami o to co sa mi vcera stalo. Kamarat ma vcera odviezol na vlak, ked som vystupil z auta a kamarat odisiel zistil som.ze som si nechal v aute mobil. Samozrejme tam som mal aj cestovny doklad. Pred vlakom som zastavil revizora a poprosil ho o pomoc no nakoniec to dopadlo tak ze revizor mi zablokoval priatup do vlaku a nehcel.ma don pustit. Problem bol v tom ze mi listok kupovala priatelka a zadala tam ine meno a priezvisko ( konkretne matin janko ) a revozor ho nevedel najst podla mojhi mena, na co som mu povedal ze vo vlaku najdem priatelku a ta ma listkom preukaze. No on ma zablokoval a s usmevom na tvari mi tvrdil ze ja listok nemam a on ma do vlaku nepusti..
veronikasad
07.05.19,06:33
Preco zadala ine meno? Bol to zlavovy lístok?
ivka70
07.05.19,06:33
a na co konkretne sa chces stazovat? ved listok si nemal a ani nevedel preukazat, ze ho mas, kedze ho revizor ani v databaze najst nevedel ....
a inak, neslo o sprievodcu ci pred vlakom uz bol revizor?
veronikasad
07.05.19,06:35
Myslim, ze revizor nemal pravo nevpustit ta do vlaku. Ak by pri kontrole zistil ze cestujes bez platneho lístka, môže ti udelit pokutu...
bodliak
07.05.19,06:36
Sťažovať sa môžeš, ale skús si predtým prečítať prepravné podmienky. Lístok nemáš (ty si povinný sa ním preukázať), sprievodca je aj tak ochotný ho hľadať podľa mena a nenájde ho ... lebo ďalšia výhovorka, takže sťažovať sa môžeš, ale bude ti to houby platné.
bodliak
07.05.19,06:37
A prečo by nemohol kontrolovať už pri vstupe do vlaku ? Aj v kine to tak funguje ? Ak mladý nemá v hlave, nech má v nohách. Mal pobehnúť k iným dverám. To ťa má nechať sprievodca usadiť, potom si vypýtať lístok a keď ho nemáš, sáčkovať ťa s pokutou von ?
Vylúčený z prepravy už pri dverách. Bodka.
veronikasad
07.05.19,06:38
Pise o revízorovi, nie sprievodcovi...
veronikasad
07.05.19,06:41
Preco sackovat von? U sprievodcu sa da listok kupit vo vlaku a revizor predsa dava pokutu...
bodliak
07.05.19,06:52
Prepravné podmienky:
A.5.1 Právom dopravcu je zamedziť vstup do vlaku alebo z prepravy vylúčiť:
a) osoby, ktoré sa na výzvu oprávneného zamestnanca dopravcu nepreukážu platným cestovným dokladom .....


Máš ešte niečo ?
bodliak
07.05.19,06:57
Netrep sprostosti, stačí, že on sa nevie vyjadrovať.
Je jedno, kto to bol.
"... na výzvu oprávneného zamestnanca dopravcu... " To je aj sprievodca, aj revízor, aj vlakvedúci. Akurát kotlebovým hliadkam by nemusel nič ukazovať.
bodliak
07.05.19,07:07
"priatelka zadala tam ine meno a priezvisko ( konkretne matin janko ) a revozor ho nevedel najst podla mojhi mena" -> Dobrú priateľku si si našiel. Pasujete k sebe ako Dyslexia k Dysgrafii.
Chobot
07.05.19,08:14
Mňa by tiež zaujímalo, čo robila priateľka vo vlaku? To sedela v kupé a čakala, kým sa objavíš? To nemala toľko chochmesu, aby vystrčila strapatú hlavu z okna a pozrela sa, či nie si niekde na nástupišti?

Myslím, že si nám popísal len tvoju, upravenú verziu príbehu.

Sťažovať sa môžeš na lampárni.
veronikasad
07.05.19,08:15
Si múdry ako radio... Cestovavam vlakom pomerne casto a este som sa nestretla s tym, ze by vlakovy personál vykázal z vlaku cestujúceho, ktory si kupuje listok vo vlaku a poziada on, samozrejme pred kontrolou a za priplatok...
Toto asi nebol pripad nasho cestujuceho, ktory si robil zo sprievodcu (revizora???) "prdel" - vid meno na udajnom cestovnom listku...
misoft
07.05.19,08:22
A ja doplním:
A.3.1
Cestujúci preukazuje uzatvorenie prepravnej zmluvy počas celej doby jej plnenia cestovným dokladom. Prepravná zmluva je uzatvorená nastúpením do dopravného prostriedku, v ktorom platí cestovný doklad ZSSK.
K uzatvoreniu prepravnej zmluvy dôjde taktiež nastúpením cestujúceho do vlaku bez cestovného dokladu a zaplatením cestovného bez zbytočného odkladu u oprávneného zamestnanca dopravcu podľa podmienok stanovených v čl. A.5 a čl. B.5, ako aj nastúpením cestujúceho do vlaku s preukazom oprávňujúcim na bezplatnú prepravu.

B.5.1
Cestujúci, ktorý na tratiach ŽSR, okrem tratí so SVS, nastúpi do vlaku bez platného cestovného lístka a prihlási sa vlakvedúcemu, je povinný zaplatiť v hotovosti vo vlaku cestovné z nástupnej stanice do cieľovej stanice a úhradu podľa cenníka č. 16 vo výške trojnásobku cestovného bez príplatkov a zliav v 1. tarifnom pásme podľa zákona o doprave na dráhach (ďalej len prirážka nižšia).
B.5.2
Cestujúci, ktorý na tratiach ŽSR, okrem tratí so SVS, nastúpi do vlaku bez platného cestovného lístka (vrátane nástupu v neobsadenej stanici) a vlakvedúcemu sa vôbec neprihlási, alebo sa prihlási až po vyzvaní, je povinný zaplatiť cestovné z nástupnej stanice do cieľovej stanice a úhradu podľa cenníka č. 16 vo výške najviac šesťdesiatnásobku cestovného bez príplatkov a zliav v 1. tarifnom pásme podľa zákona o doprave na dráhach (ďalej len prirážka vyššia).
B.5.3
Cestujúci, ktorý na tratiach so SVS nemá platný cestovný lístok alebo v prípade nároku na zľavnené cestovné aj preukaz, na ktorý sa priznáva zľavnené cestovné, je povinný zaplatiť cestovné z východovej stanice vlaku do
svojej cieľovej stanice a prirážku vyššiu podľa cenníka č. 16 vo výške najviac šesťdesiatnásobku cestovného bez príplatkov a zliav v 1. tarifnom pásme podľa zákona o doprave na dráhach.